Meer toegangstesten gepland dan vorig weekend
AMSTERDAM (ANP) - Meer mensen willen zich dit weekeinde laten testen op een coronabesmetting zodat ze ergens naar binnen kunnen. Voor vrijdag, zaterdag en zondag staan momenteel 49.000 afspraken voor toegangstesten gepland. Een week geleden stonden er rond dezelfde tijd zo'n 28.000 toegangstesten gepland voor dat weekeinde.
Stichting Open Nederland, de organisatie achter Testen voor Toegang, verwacht dat het aantal testafspraken nog oploopt. De meeste mensen boeken kort van tevoren een afspraak. Vorige week vrijdag zijn uiteindelijk 68.000 afspraken gereserveerd en zaterdag 78.000.
In meerdere steden willen nachtclubs zaterdag de deuren openen uit protest. De eigenaren zijn het er niet mee eens dat de clubs dicht moesten blijven vanwege de coronamaatregelen. In de horeca is het verplicht om een QR-code in de app CoronaCheck te laten zien. Mensen krijgen die code na vaccinatie, na herstel van een coronabesmetting of na een negatieve uitslag van een coronatest.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
25 minuten geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
34 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
2 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
2 uur geleden