Meer tips over Bretly Dorder, zoektocht in Duitsland afgeschaald
ROTTERDAM (ANP) - In de klopjacht op de voortvluchtige verdachte Bretly Dorder (24) krijgt de politie nog steeds tips binnen. Een zoektocht in Duitsland naar de man die wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven (60) en een steekincident in Zutphen heeft niets opgeleverd, zegt de politie maandag.
De politie in het Duitse Wezel, in de deelstaat Noordrijn-Westfalen, heeft zondag na een tip van een vrachtwagenchauffeur intensief maar tevergeefs gezocht naar de voortvluchtige Nederlander. "We konden de persoon die we zochten niet vinden", laat de Duitse politie weten.
In Duitsland werd onder meer een helikopter ingezet. Deze intensieve maatregelen zijn daar inmiddels stopgezet. "Het is nog niet mogelijk gebleken om te bevestigen dat de persoon die we zoeken daadwerkelijk in onze omgeving aanwezig was." De Duitse politie kreeg niet meer tips over Dorder.
Veel tips
Bij de Nederlandse politie meldden zich tientallen tipgevers sinds de politie zaterdag de naam en foto's van de vuurwapengevaarlijke man in een urgent politiebericht naar buiten bracht. "Er komen nog steeds tips binnen, het aantal loopt op", zegt de politiewoordvoerster. De tips komen binnen via verschillende kanalen. Ze worden onderzocht of ze valide bruikbaar zijn, zegt ze.
Uit de tips leidde de politie af dat Dorder zich veelvuldig verplaatst met de trein. COC Nederland waarschuwde zondag dat de politie de lhbti+-belangenorganisatie heeft gewaarschuwd dat Dorder ook contact zocht met mannen via chatboxen zoals Bullchat.
Geweldsincidenten
Dorder zou betrokken zijn bij het fatale schietincident op Van Griensven op 13 oktober aan het Handelsplein in Rotterdam. Van Griensven overleed nadat hij zwaargewond met een schotwond was gevonden. In het pand had ook brand gewoed. Ook zou Dorder in de nacht van afgelopen vrijdag op zaterdag in Zutphen een 32-jarige inwoner van die plaats hebben gestoken bij een uit de hand gelopen ruzie. Het slachtoffer raakte lichtgewond,
Dorder kwam in juli op vrije voeten. De rechtbank in Rotterdam besloot dat hij onder voorwaarden in vrijheid zijn zaak mocht afwachten waarin hij wordt verdacht van drie andere misdrijven: bedreiging, (poging tot zware) mishandeling en diefstal van een rijbewijs. Hij zou zijn slachtoffer met een scheermesje in het gezicht hebben gestoken en gesneden en in het gezicht hebben geslagen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
1 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
3 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
4 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
5 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
6 uur geleden