Meer tips over Bretly Dorder, zoektocht in Duitsland afgeschaald
ROTTERDAM (ANP) - In de klopjacht op de voortvluchtige verdachte Bretly Dorder (24) krijgt de politie nog steeds tips binnen. Een zoektocht in Duitsland naar de man die wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven (60) en een steekincident in Zutphen heeft niets opgeleverd, zegt de politie maandag.
De politie in het Duitse Wezel, in de deelstaat Noordrijn-Westfalen, heeft zondag na een tip van een vrachtwagenchauffeur intensief maar tevergeefs gezocht naar de voortvluchtige Nederlander. "We konden de persoon die we zochten niet vinden", laat de Duitse politie weten.
In Duitsland werd onder meer een helikopter ingezet. Deze intensieve maatregelen zijn daar inmiddels stopgezet. "Het is nog niet mogelijk gebleken om te bevestigen dat de persoon die we zoeken daadwerkelijk in onze omgeving aanwezig was." De Duitse politie kreeg niet meer tips over Dorder.
Veel tips
Bij de Nederlandse politie meldden zich tientallen tipgevers sinds de politie zaterdag de naam en foto's van de vuurwapengevaarlijke man in een urgent politiebericht naar buiten bracht. "Er komen nog steeds tips binnen, het aantal loopt op", zegt de politiewoordvoerster. De tips komen binnen via verschillende kanalen. Ze worden onderzocht of ze valide bruikbaar zijn, zegt ze.
Uit de tips leidde de politie af dat Dorder zich veelvuldig verplaatst met de trein. COC Nederland waarschuwde zondag dat de politie de lhbti+-belangenorganisatie heeft gewaarschuwd dat Dorder ook contact zocht met mannen via chatboxen zoals Bullchat.
Geweldsincidenten
Dorder zou betrokken zijn bij het fatale schietincident op Van Griensven op 13 oktober aan het Handelsplein in Rotterdam. Van Griensven overleed nadat hij zwaargewond met een schotwond was gevonden. In het pand had ook brand gewoed. Ook zou Dorder in de nacht van afgelopen vrijdag op zaterdag in Zutphen een 32-jarige inwoner van die plaats hebben gestoken bij een uit de hand gelopen ruzie. Het slachtoffer raakte lichtgewond,
Dorder kwam in juli op vrije voeten. De rechtbank in Rotterdam besloot dat hij onder voorwaarden in vrijheid zijn zaak mocht afwachten waarin hij wordt verdacht van drie andere misdrijven: bedreiging, (poging tot zware) mishandeling en diefstal van een rijbewijs. Hij zou zijn slachtoffer met een scheermesje in het gezicht hebben gestoken en gesneden en in het gezicht hebben geslagen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
15 uur geleden