Meer tijd voor ondernemers om belastingschuld af te lossen
DEN HAAG (ANP) - Ondernemers die dit jaar belastinguitstel hebben gekregen in verband met de coronacrisis, krijgen langer de tijd om de belastingschuld af te lossen die daardoor is ontstaan. Zij hoeven pas vanaf 1 juli volgend jaar te betalen en krijgen daar drie jaar de tijd voor, meldt staatssecretaris Hans Vijlbrief (Financiën).
Het kabinet besloot aanvankelijk dat ondernemers al in januari moesten beginnen met aflossen, en gaf hen daarvoor twee jaar de tijd. Dat stuitte op verzet in de Tweede Kamer, omdat veel bedrijven nog steeds kampen met de gevolgen van de coronamaatregelen en door de terugbetaling in financiële problemen zouden komen.
D66 is blij dat ondernemers "wat lucht" krijgen. "Dat helpt de bedrijven, en dat is ook goed voor de Nederlandse economie", zegt Kamerlid Steven van Weyenberg. Ook VVD'er Helma Lodders vindt het verstandig dat het kabinet coulance betracht. "We willen niet straks eindigen met een volle schatkist, maar wel een verlaten winkelstraat."
Maandelijkse termijnen
Sinds het begin van de noodmaatregelen hebben ruim 250.000 ondernemers om belastinguitstel gevraagd. Circa 50.000 van hen hebben inmiddels het volledige openstaande bedrag betaald. De 200.000 die nog wel gebruikmaken van de regeling, hebben een totale belastingschuld van 12 miljard euro.
Ondernemers kunnen hun schuld in maandelijkse termijnen terugbetalen. Tot eind volgend jaar hoeven zij bijna geen invorderingsrente te betalen. Het blijft mogelijk de hele schuld in een keer af te lossen als hun financiële situatie dat toelaat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben het afgelopen jaar het hoogste aantal nieuwe huizen gebouwd sinds in ieder geval 2012, het jaar dat het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) begon met de meting. Het waren er 21.500, dat zijn er 2000 meer dan in 2024.
13 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.
10 uur geledenURK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.
11 uur geleden