Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer tijd nodig voor beoordelen vergoedingen voor aardbevingsleed

Meer tijd nodig voor beoordelen vergoedingen voor aardbevingsleed

GRONINGEN (ANP) - Ongeveer 10.500 Groningers moeten langer wachten op duidelijkheid over hun eventuele vergoeding voor immateriële schade als gevolg van de aardbevingen in het gebied. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot uiterlijk eind maart de tijd nodig te hebben om de dossiers te beoordelen.

Ruim 70.000 Groningers hebben in het verleden een vergoeding aangevraagd voor immateriële schade. De regeling daarvoor is eerder dit jaar verruimd. Het IMG bekijkt daarom wie alsnog recht heeft op smartengeld of in aanmerking komt voor een hogere vergoeding. Het gaat om bedragen tot 5000 euro.

Inmiddels is ruim 85 procent van de dossiers opnieuw bekeken. Aan 17.000 Groningers is daardoor de afgelopen tijd in totaal 39 miljoen euro aan (aanvullende) vergoeding uitgekeerd. Het was de bedoeling dat eind november alle dossiers opnieuw zouden zijn bekeken, maar voor 15 procent gaat het langer duren. Zij krijgen halverwege december daarover een bericht.

Immateriële schade

Omdat de beoordeling uitloopt, duurt het ook langer voordat nieuwe aanvragen voor immateriële schade ingediend kunnen worden, als er door een aardbeving bijvoorbeeld opnieuw schade aan een woning ontstaat. Daarover moet in december meer duidelijkheid komen.

Sinds oktober komen ook kinderen in aanmerking voor de immateriële schaderegeling. Het IMG meldt dat voor hen inmiddels 10.000 aanvragen zijn binnengekomen. De eersten krijgen hun geld in december.

Besluit verruiming

Tot de verruimde regeling werd besloten na het rapport van de parlementaire-enquêtecommissie over de "rampzalige" gevolgen van de gaswinning voor Groningers. Claims voor materiële en immateriële schade moesten "milder, menselijker en makkelijker" worden behandeld.

Meer uit Politiek

Boekholt 'in beginsel positief' over landelijk huurregister

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.

1 uur geleden
Kamer wil opheldering over datakluis met toeslagendocumenten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.

1 dag geleden
Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

2 dagen geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

2 dagen geleden
Berendsen bespreekt missie in Straat van Hormuz met Rubio

WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.

2 dagen geleden
Jetten geeft nog niets prijs over verzachten gevolgen Iran-oorlog

LONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.

2 dagen geleden
Van Weel over in brand steken man in rolstoel: alle grenzen over

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid heeft geschrokken gereageerd op het nieuws dat een man in een elektrische rolstoel in Utrecht in brand is gestoken. "Dit gaat alle grenzen over."

2 dagen geleden