Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer techbedrijven zeggen deelname aan CES in Las Vegas af

Meer techbedrijven zeggen deelname aan CES in Las Vegas af

LAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - Steeds meer grote techbedrijven zeggen hun deelname aan de gezaghebbende Consumer Electric Show (CES) in Las Vegas af vanwege het rondwarende coronavirus. Grote concerns als Google, Lenovo en Intel komen niet of met minimale bezetting. Eerder kondigden onder meer Facebook-moeder Meta, Amazon, T-Mobile en Twitter al aan geen acte de présence te zullen geven. Ook het Nederlandse techconcern Philips gaat niet. De Nederlandse delegatie met tientallen start-ups en scale-ups reist vooralsnog wel af naar de Verenigde Staten, maar in "sterk versoberde" vorm.

De bedrijven kiezen ervoor om werknemers niet in gevaar te brengen door evenementen, tentoonstellingen en briefings te organiseren tijdens de jaarlijkse gadget-extravaganza. "Na rijp beraad hebben we besloten om niet aanwezig te zijn op de beursvloer van CES 2022", aldus een woordvoerder van het Amerikaanse internetconcern Google. "We hebben de ontwikkeling van de omikronvariant op de voet gevolgd en hebben besloten dat dit de beste keuze is voor de gezondheid en veiligheid van onze teams."

Ook het bedrijf voor autonoom rijdende voertuigen Waymo, van Google-moeder Alphabet, gaf aan alleen virtueel deel te zullen nemen. De Chinese computerproducent Lenovo zei op Twitter dat het had besloten "alle activiteiten ter plaatse" op te schorten. De Amerikaanse chipfabrikant Intel zal ook vooral virtueel de CES bijwonen. Philips had eerder al aangegeven niet mee te doen aan de CES. Gelet op de huidige omstandigheden, mede door corona, loont het volgens het techconcern niet om mee te doen.

Nederlandse delegatie

De voor de sector belangrijke beurs staat nog altijd voor 5 januari op de agenda. Aan de fysieke beurs zouden meer dan 2100 bedrijven meedoen. De organisatie stelt ook gratis coronatesten beschikbaar aan aanwezigen.

Dat steeds meer grote bedrijven hun deelname aan de CES afzeggen maakt de terugkeer van het jaarlijkse evenement uiterst onzeker. Belangrijke vakmedia zoals CNET, The Verge en TechCrunch maakten eerder al bekend dat ze geen verslaggevers zullen sturen om het evenement te verslaan. De afzeggingen dragen bij aan groeiende vermoedens dat de CES mogelijk moet worden uitgesteld of geannuleerd.

De Nederlandse delegatie die onder leiding van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) afreist naar Las Vegas past zijn programma's aan. Zo zijn er geen aanvullende presentaties en evenementen. Nederland heeft op de CES twee paviljoens, een voor de start-ups en een voor de scale-ups.

Meer uit Financieel

Techbeleggers Wall Street krijgen hoogtevrees, CoreWeave keldert

NEW YORK (ANP) - Op Wall Street staken dinsdag opnieuw zorgen over de hoge waarderingen van techaandelen de kop op. Dit was mede het gevolg van een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor dit jaar door datacenterbedrijf CoreWeave. Beleggers straften dit af met een ruim 16 procent lagere koers.

5 uur geleden
The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

7 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

10 uur geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

10 uur geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

10 uur geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

12 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

15 uur geleden