Meer taxichauffeurs geschorst om misdrijf of overtreding
DEN HAAG (ANP) - Het aantal taxichauffeurs dat na een misdrijf of een ernstige overtreding niet meer als chauffeur mag werken, is verdubbeld. In 2019 raakten 27 mensen hun chauffeurskaart kwijt, afgelopen jaar waren dat er 58.
Het gaat om misdrijven die relevant zijn voor het uitoefenen van hun beroep, zoals mishandeling, een zedenmisdrijf of rijden onder invloed. Het maakt niet uit of het misdrijf of de overtreding tijdens het taxiwerk is gepleegd of in privétijd.
De chauffeurs die werden geschorst raakten hun VOG (Verklaring Omtrent het Gedrag) kwijt. Pas als ze die hebben teruggekregen, kunnen ze opnieuw een chauffeurskaart aanvragen, aldus de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) dinsdag.
Informatie-uitwisseling
Als reden voor de toename van het aantal schorsingen noemt de inspectie "een betere uitwisseling van informatie tussen de ILT en de politie, en in het bijzonder de politie Amsterdam."
"Door het schorsen van de chauffeurskaart kunnen deze personen, in het belang van de veiligheid van de passagiers en andere weggebruikers, voorlopig niet als taxichauffeur werken." Chauffeurs krijgen altijd de mogelijkheid bezwaar aan te tekenen en in beroep te gaan tegen een schorsing.
In Nederland werken volgens de ILT in totaal ongeveer 68.000 taxichauffeurs.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
2 uur geledenVOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
5 uur geledenPUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
14 uur geleden