Meer supermarkten dan normaal open op eerste kerstdag
AMSTERDAM (ANP) - Door de coronacrisis zijn er dit jaar meer supermarkten op eerste kerstdag open dan in andere jaren. Meer gemeenten bieden daar ruimte voor om zo de drukte te spreiden. Om die reden waren de afgelopen dagen supermarkten ook al langer open, sommige tot middernacht of zelfs 24 uur per dag. Ook op kerstavond bleven er al veel meer supermarkten in de avonduren open.
Op eerste kerstdag gaat bijna de helft van alle supermarkten in Nederland open, inventariseerde website openingstijden.nl. Deen is daarbij de keten met het hoogste percentage geopende winkels. Het gaat om 85 procent. Dirk (72 procent open) volgt. Van alle Albert Heijn-vestigingen gaat zo'n twee derde open, Jumbo ontvangt klanten in iets meer dan de helft van de winkels. Lidl gaat het minst mee in de trend en opent slechts 14 procent van zijn filialen.
Op tweede kerstdag zijn er doorgaans veel meer supermarkten open en dat is ook dit jaar weer het geval. Meer dan 90 procent van alle supermarkten opent dan de deuren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
10 uur geleden