Meer studenten financieel in de knel
HILVERSUM (ANP) - Bij de studentenvakbond LSvB zijn al ruim 1300 meldingen binnengekomen van studenten die in financiële problemen zijn gekomen door de coronacrisis. Dat zegt LSvB-voorzitter Alex Tess Rutten zondagavond in het programma Reporter Radio.
En "dat is nog maar het topje van ijsberg", aldus Rutten. Volgens de LSvB is het verlies van bijbaantjes als gevolg van de coronacrisis de belangrijkste reden voor de financiële nood. "Door het leenstelsel zijn studenten afhankelijker van bijbanen. Een bijbaan zorgt bij studenten gemiddeld voor 43 procent van hun inkomen", zegt Rutten.
Ruim twee weken geleden waren er nog zo'n vijfhonderd hulpverzoeken ontvangen op een speciaal meldpunt voor studenten die de dupe zijn geworden. LSVb liet toen al weten dat werkgevers weinig genegen zijn om studenten en andere flexkrachten aan het werk te houden of hun inkomen te garanderen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Utrecht respectievelijk dertig en twintig jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg en zijn ex-vrouw Evertje van E. (34) voor het honderden malen ernstig seksueel misbruiken van kinderen op wie zij pasten. Sommige slachtoffertjes werden daarbij gedrogeerd met GHB. "Zij hebben de onbevangenheid van de slachtoffertjes vernietigd", aldus de twee officieren van justitie. "We hebben gezocht naar een woord dat de lading van deze zaak dekt. Maar dat is niet gelukt."
43 minuten geledenNIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug waar de snelweg A28 over loopt, gaat uiterlijk donderdag om 20.00 uur weer open. Dat heeft Vincent Karremans, minister van Infrastructuur en Waterstaat, gezegd tijdens het wekelijkse vragenuur. Mogelijk gaat de brug eerder open, voegde hij daaraan toe.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Veel asielzoekers zijn maandagavond laat vanuit het aanmeldcentrum Ter Apel naar een noodnachtopvang gebracht om daar de nacht door te brengen. Dat moet voorkomen dat ze noodgedwongen buiten slapen wanneer er binnen geen plek voor ze is.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Friesland heeft over 25 jaar een groot gemaal en extra waterbergingen nodig om overstromingen te voorkomen. Dat concludeert Wetterskip Fryslân, na een berekening van de effecten van het veranderende klimaat op zijn watersysteem. Door de stijgende zeespiegel en toenemende weersextremen, zoals nattere winters, wordt het volgens het waterschap op een bepaald moment onmogelijk om met de huidige maatregelen nog genoeg water af te voeren naar de zee.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Ook deze week zijn er inloopbijeenkomsten in het Gelderse Overasselt, waar inwoners vorige week te maken kregen met een grote schietpartij. De samenkomsten zijn bedoeld voor mensen die misschien hun verhaal kwijt willen, vragen hebben of willen praten over wat ze hebben meegemaakt met Slachtofferhulp Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kan nog jaren duren voordat Ongehoord Nederland (ON!) definitief uit het publieke bestel verdwijnt. Dat zegt Radboud Ribbert, advocaat gespecialiseerd in mediarecht, tegen het ANP. Minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) is van plan de vergunning van aspirant-omroep ON! in te trekken, maar dat betekent niet dat de omroep ook snel van de buis is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert zegt geen andere keus te hebben dan de erkenning van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken nadat het Commissariaat voor de Media heeft geoordeeld dat de omroep zich structureel niet aan de wet houdt. "Na een dergelijk zwaar oordeel moet de minister volgende de mediawet de erkenning van een omroep intrekken", schrijft ze. Als extra argumenten draagt de D66-minister aan dat de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) heeft verzocht om in te grijpen en dat het commissariaat binnen één jaar twee sancties heeft opgelegd.
2 uur geleden