Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer stranden en jachthavens schoon en veilig

Meer stranden en jachthavens schoon en veilig

ELBURG (ANP) - Het aantal Nederlandse stranden en jachthavens dat is onderscheiden met een Blauwe Vlag, het internationale symbool voor veiligheid en reinheid, is met dertien toegenomen. Dit jaar mogen 130 jachthavens en 59 stranden de vlag hijsen. Dat heeft Stichting Keurmerk Milieu Veiligheid en Kwaliteit (KMVK) tijdens de uitreiking woensdag in Elburg bekendgemaakt. Vorig jaar kregen 122 jachthavens en 54 stranden het keurmerk.

25 jachthavens kregen naast een Blauwe Vlag, ook een Groene Wimpel. Die werden uitgereikt aan havens die ook nog eens aan de duurzaamheidseisen van de stichting voldoen zoals waterbesparing en het gebruik van duurzame materialen.

Om in aanmerking te komen voor een onderscheiding moeten stranden en jachthavens aan meerdere criteria voldoen. Zo wordt gekeken naar hoe schoon het (zwem)water is, of er goede sanitaire voorzieningen zijn en naar de veiligheid. De locaties vragen de onderscheiding zelf aan.

Voor het eerst sinds de coronapandemie is tijdens de uitreiking van de Blauwe Vlaggen een vlag officieel gehesen. Dat gebeurde in de Hanzehaven in Elburg.

Meer uit Binnenland

Kapitein Hondius onder indruk van geduld en discipline aan boord

TENERIFE (ANP) - Jan Dobrogowski, de kapitein van het cruiseschip Hondius, zegt dat "het geduld, de discipline en vriendelijkheid" van de mensen aan boord van zijn schip hem "het meest heeft geraakt in deze zware tijd". In een videoboodschap op de website van rederij Oceanwide bedankt hij de passagiers en crewleden.

1 minuut geleden
Politie houdt weer mensen aan bij anti-azc-demonstratie Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft zondagavond opnieuw mensen aangehouden bij een demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Elf mensen werden opgepakt voor het verstoren van de openbare orde en vernieling. Een persoon moest mee naar het politiebureau voor het beledigen van een agent. Allen zijn weer vrij en hebben een boete gekregen.

47 minuten geleden
Amerikaan test 'mild positief' op hantavirus na evacuatie Hondius

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip m/v Hondius heeft "mild positief" getest op het hantavirus, meldde het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het Spaanse ministerie van Volksgezondheid meldt op basis van Amerikaanse informatie dat het gaat om een "zwakke" positieve test, die als positief wordt beschouwd. De persoon zou geen ziekteverschijnselen hebben.

1 uur geleden
Vissen met sleepnetten op Doggersbank mag niet zonder vergunning

DEN HAAG (ANP) - Visserij met sleepnetten in de beschermde Noordzeenatuur van de Doggersbank is zonder omgevingsvergunning in principe niet toegestaan. De algemene uitzondering die de overheid daar al jaren op maakt voor vissers, is in strijd met Europese natuurwetgeving, oordeelt de rechtbank in Den Haag in een zaak die door natuurorganisaties was aangespannen.

2 uur geleden
Onderzoek naar vermiste Tanja Groen afgerond, zaak onopgelost

MAASTRICHT (ANP) - Politie en het Openbaar Ministerie (OM) hebben het onderzoek afgerond naar de vermissing van Tanja Groen in 1993. De grote vragen zijn niet opgelost: wat is er met Tanja gebeurd en waar is ze? Dat melden politie en OM maandag. De toen 18-jarige Tanja raakte in Limburg vermist in de nacht van 31 augustus op 1 september 1993. Ze verdween na een feestje in Maastricht.

3 uur geleden
Stroomvoorziening datacenter Almere na brand woensdag hersteld

ALMERE (ANP) - Het NorthC datacenter in Almere krijgt uiterlijk woensdag om 12.00 uur een tijdelijke stroomvoorziening. Dat laat het bedrijf maandag weten. Donderdag woedde daar een grote brand, waarbij het stroomnet beschadigd raakte.

3 uur geleden
OM ziet toename jeugdige verdachten van zware misdrijven

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie ziet een toename van het aantal jeugdige verdachten. Jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar komen sinds 2024 vaker met de politie en het OM in aanraking. Daarbij valt vooral de zwaarte van de gepleegde misdrijven op, meldt het OM in het maandag gepubliceerde jaarbericht over 2025.

3 uur geleden