Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer stranden en jachthavens schoon en veilig

Meer stranden en jachthavens schoon en veilig

ELBURG (ANP) - Het aantal Nederlandse stranden en jachthavens dat is onderscheiden met een Blauwe Vlag, het internationale symbool voor veiligheid en reinheid, is met dertien toegenomen. Dit jaar mogen 130 jachthavens en 59 stranden de vlag hijsen. Dat heeft Stichting Keurmerk Milieu Veiligheid en Kwaliteit (KMVK) tijdens de uitreiking woensdag in Elburg bekendgemaakt. Vorig jaar kregen 122 jachthavens en 54 stranden het keurmerk.

25 jachthavens kregen naast een Blauwe Vlag, ook een Groene Wimpel. Die werden uitgereikt aan havens die ook nog eens aan de duurzaamheidseisen van de stichting voldoen zoals waterbesparing en het gebruik van duurzame materialen.

Om in aanmerking te komen voor een onderscheiding moeten stranden en jachthavens aan meerdere criteria voldoen. Zo wordt gekeken naar hoe schoon het (zwem)water is, of er goede sanitaire voorzieningen zijn en naar de veiligheid. De locaties vragen de onderscheiding zelf aan.

Voor het eerst sinds de coronapandemie is tijdens de uitreiking van de Blauwe Vlaggen een vlag officieel gehesen. Dat gebeurde in de Hanzehaven in Elburg.

Meer uit Binnenland

Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

2 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

4 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

6 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

6 uur geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

8 uur geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

11 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

13 uur geleden