'Meer steun noodzakelijk om bedrijven eindstreep te helpen halen'
DEN HAAG (ANP) - De overheid moet meer steun geven aan bedrijven nu die langer dicht moeten blijven, vinden ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Zo moet de staat zorgen dat bedrijven de eindstreep van de coronacrisis halen. Over dat ruimere steunpakket zijn de ondernemersorganisaties met het kabinet in gesprek.
Hoewel ze de langere sluiting teleurstellend noemen, zien VNO-NCW en MKB-Nederland ook positieve punten naar aanleiding van de persconferentie van het kabinet. Daar werd "voor het eerst enig zicht op heropening" geboden, vanaf eind maart. De ondernemersorganisaties willen al langer dat er een heropeningsplan met een duidelijk tijdpad komt, dat als stip op de horizon geldt.
Andere positieve zaken zijn de verruiming van de mogelijkheden voor winkels om op afspraak klanten te ontvangen en de wens van het kabinet om meer te testen om zo dingen sneller mogelijk te maken. "Het is goed dat gewerkt wordt aan toegangstesten in combinatie met de nieuwe coronacheck-app."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ook goederentreinen ondervinden in heel Nederland ernstige hinder van de winterse weersomstandigheden. Zo kampt goederenvervoerder DB Cargo met vertraging en uitvallende treinen, meldt een woordvoerder.
43 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - President Volodymyr Zelensky van Oekraïne en het Oekraïense volk ontvangen dit jaar de Internationale Four Freedoms Award. De uitreiking is op 16 april in Middelburg, zegt Hugo de Jonge, voorzitter van de Roosevelt Foundation en commissaris van de Koning in Zeeland.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS doet er momenteel alles aan om de eerste treinen om 08.00 uur te laten rijden. Dat laat een woordvoerder weten. De IT-storing waarmee de spoordienst momenteel kampt, werd in de nacht van maandag op dinsdag ontdekt, toen er een planning gemaakt moest worden voor de speciale winterdienst die gereden zou worden.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De NS meldt dat er dinsdagochtend tot zeker 08.00 uur geen treinen rijden. Dat komt "door de vele verstoringen en een bijkomende IT-storing", meldt de vervoerder. Of de NS-treinen na 08.00 uur wel kunnen rijden, is nog niet bekend. ProRail laat weten dat nog niet bekend is hoe lang de storing gaat duren.
57 minuten geledenTILBURG (ANP) - De brandweer heeft een "jonge aanwas" van vrijwilligers nodig. Dat zegt Jolanda Trijselaar, de nieuwe voorzitter van Brandweer Nederland, in een interview met De Telegraaf. "Het vrijwilligerschap staat overal onder druk. Dat zie je niet alleen bij de brandweer, maar ook bij sportverenigingen en kerken."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens korpschef Janny Knol is een deel van het geweld tegen politiemensen tijdens de jaarwisseling met voorbedachten rade gepleegd. Dat zei zij maandag bij Pauw & De Wit, waar ze voor het eerst reageerde op het forse geweld waar politiemensen mee te maken kregen. "Dat is dan Nederland, en dit noemen we dan feest."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - NS verwacht maandagavond niet dat treinreizigers door het winterse weer stranden, zegt een woordvoerder. "Het doel is om iedereen thuis te krijgen en zoals het eruitziet, gaat dat lukken."
9 uur geleden