Meer startende ondernemingen in Nederland
Het aantal startende ondernemingen in Nederland is in de afgelopen vier maanden toegenomen in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Met name in de onlinedetailhandel was een stijging van het aantal starters te zien omdat door de coronacrisis meer werd besteld via internet. Dat komt naar voren uit de trendrapportage van de Kamer van Koophandel (KVK) die voor het eerst is gepubliceerd.
Volgens KVK was vooral in juni sprake van een toename van het aantal starters. In de detailhandel klom het aantal starters in de maanden juni, juli, augustus en september met 42 procent. In de horeca was juist een zwakkere groei van het aantal startende ondernemingen. Dat heeft waarschijnlijk te maken met de coronacrisis.
KVK zegt verder dat het aantal ondernemers dat is gestopt in de afgelopen periode ook hoger lag dan vorig jaar. Die trend was al sinds mei te zien, onder druk van de coronacrisis. In alle sectoren nam het aantal stoppers toe, behalve in de land- en tuinbouw.
Het totaal aantal bedrijven in Nederland staat per 1 oktober op ruim 2 miljoen. KVK publiceert de volgende Trendrapportages iedere eerste week van de maand.
Over de graphic
Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?7eab07b. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland moet 15 procent minder grondstoffen gebruiken in 2035 ten opzichte van 2016. Dat staat in een nieuw plan voor een kringloopeconomie in Nederland dat demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) dinsdag heeft gepubliceerd. Het oude doel was een halvering in 2030, maar dat werd anders berekend. Daarom willen zowel het ministerie als het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) niet spreken van een lagere ambitie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - JA21 vindt niet dat Oekraïne lid mag worden van de NAVO of de Europese Unie. Het land ligt "te veel in de Russische invloedssfeer", zei kandidaat-Kamerlid Michiel Hoogeveen maandag tijdens een debat over buitenlandse politiek in De Balie in Amsterdam.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie doet geen onderzoek naar extra dreigingen aan het adres van PVV-leider Geert Wilders, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving hierover van De Telegraaf. "Er is geen indicatie voor een extra dreiging", zegt zij.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De SGP heeft "heel sterk" gehandeld toen in de Tweede Kamer een discussie was over de strafbaarstelling van illegaliteit, vindt VVD-leider Dilan Yeşilgöz. De conservatief-christelijke partij kreeg van andere partijen juist veel kritiek daarop. ChristenUnie-leider Mirjam Bikker sprak van een "staatsrechtelijke modderpoel".
16 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vanuit Israël vertrokken naar Egypte. Hij wordt daar verwacht op een bijeenkomst over Gaza, waar wordt gesproken over het staakt-het-vuren en de toekomst van het Palestijnse gebied.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz hoopt dat Geert Wilders van de PVV wél naar het verkiezingsdebat van SBS6 komt van donderdag 23 oktober, nadat hij het RTL-debat van afgelopen zondag had afgezegd om veiligheidsredenen. Ze gaat ervan uit dat SBS6 zorgt voor veilige omstandigheden. "Dan is het altijd aan degene zelf: voel je je ook veilig?", aldus de politica.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen willen de discussie over woningbouw minder politiek maken, spreken ze uit in een debat over wonen in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. Alle partijen willen dat er jaarlijks zo'n 100.000 huizen gebouwd worden en dat mensen in een betaalbaar, passend huis kunnen wonen.
19 uur geleden