Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer startende ondernemingen in Nederland

Het aantal startende ondernemingen in Nederland is in de afgelopen vier maanden toegenomen in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Met name in de onlinedetailhandel was een stijging van het aantal starters te zien omdat door de coronacrisis meer werd besteld via internet. Dat komt naar voren uit de trendrapportage van de Kamer van Koophandel (KVK) die voor het eerst is gepubliceerd.

Volgens KVK was vooral in juni sprake van een toename van het aantal starters. In de detailhandel klom het aantal starters in de maanden juni, juli, augustus en september met 42 procent. In de horeca was juist een zwakkere groei van het aantal startende ondernemingen. Dat heeft waarschijnlijk te maken met de coronacrisis.

KVK zegt verder dat het aantal ondernemers dat is gestopt in de afgelopen periode ook hoger lag dan vorig jaar. Die trend was al sinds mei te zien, onder druk van de coronacrisis. In alle sectoren nam het aantal stoppers toe, behalve in de land- en tuinbouw.

Het totaal aantal bedrijven in Nederland staat per 1 oktober op ruim 2 miljoen. KVK publiceert de volgende Trendrapportages iedere eerste week van de maand.

Over de graphic

Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?7eab07b. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online.

Meer uit Politiek

Eerdmans: kabinet komt JA21 niet tegemoet over 'asieldwang'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nog altijd niet uitsluiten dat gemeenten op grond van de spreidingswet verplicht worden om asielzoekers op te vangen, een eis die JA21 stelt aan steun voor het belastingplan voor volgend jaar. "Daar zijn we niet uitgekomen", zei partijleider Joost Eerdmans na afloop van een gesprek met premier Rob Jetten en CDA-asielminister Bart van den Brink.

5 uur geleden
Jetten aan oppositie: beoordeel belastingplan op de inhoud

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten roept oppositiepartijen op de onderhandelingen over het belastingplan ook echt over de inhoud van dat plan te laten gaan. Meerdere partijen grijpen de gesprekken met het minderheidskabinet over parlementaire steun aan om andere politieke wensen op tafel te leggen.

6 uur geleden
Brussel wil ook in eigen ambtenarenapparaat meer AI gebruiken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet gaan kijken hoe ze AI beter kan toepassen in haar eigen werkprocessen en ambtenarenapparaat. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen maandag bij de presentatie van een rapport over hoe het dagelijks bestuur van de EU beter kan werken.

10 uur geleden
Tielen wil verbeteringen afdwingen bij bestuur Haga Lyceum

DEN HAAG (ANP) - De Stichting Islamitisch Onderwijs moet van staatssecretaris Judith Tielen (Voortgezet Onderwijs) direct verbeteringen doorvoeren op het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam. Het schoolbestuur heeft een zogenoemde aanwijzing gekregen van Tielen, omdat de onderwijskwaliteit niet voldoende is en omdat de Onderwijsinspectie wanbeheer van de directie vaststelde.

10 uur geleden
BBB heeft 'goed gesprek' met kabinet, dinsdag vervolg

DEN HAAG (ANP) - BBB-fractieleider Henk Vermeer en BBB-Kamerlid Femke Wiersma zeggen zondag aan het eind van de middag een "goed gesprek" te hebben gehad met het minderheidskabinet over het belastingplan en het stikstofbeleid. Ze spreken dinsdagavond op het ministerie van Algemene Zaken verder.

1 dag geleden
Kabinet gaat met nieuw voorstel belastingplan naar oppositie

DEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet gaat opnieuw praten met de oppositie om een "brede meerderheid" te vinden voor het belastingplan. Dat meldt Financiën. Zaterdag overlegden de premier, vicepremiers en bewindslieden van Financiën op het Catshuis over een nieuw voorstel.

2 dagen geleden
Maximale rente van 2,5 procent op studieleningen niet haalbaar

DEN HAAG (ANP) - Oud-studenten gaan op de lange termijn toch meer dan 2,5 procent rente betalen over hun studielening. D66, VVD en CDA hadden een maximum opgeschreven in het coalitieakkoord, maar onderwijsminister Rianne Letschert constateert in een Kamerbrief dat de gereserveerde 40 miljoen euro per jaar niet genoeg is om de rente voldoende te drukken.

4 dagen geleden