Meer startende ondernemingen in Nederland
Het aantal startende ondernemingen in Nederland is in de afgelopen vier maanden toegenomen in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Met name in de onlinedetailhandel was een stijging van het aantal starters te zien omdat door de coronacrisis meer werd besteld via internet. Dat komt naar voren uit de trendrapportage van de Kamer van Koophandel (KVK) die voor het eerst is gepubliceerd.
Volgens KVK was vooral in juni sprake van een toename van het aantal starters. In de detailhandel klom het aantal starters in de maanden juni, juli, augustus en september met 42 procent. In de horeca was juist een zwakkere groei van het aantal startende ondernemingen. Dat heeft waarschijnlijk te maken met de coronacrisis.
KVK zegt verder dat het aantal ondernemers dat is gestopt in de afgelopen periode ook hoger lag dan vorig jaar. Die trend was al sinds mei te zien, onder druk van de coronacrisis. In alle sectoren nam het aantal stoppers toe, behalve in de land- en tuinbouw.
Het totaal aantal bedrijven in Nederland staat per 1 oktober op ruim 2 miljoen. KVK publiceert de volgende Trendrapportages iedere eerste week van de maand.
Over de graphic
Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?7eab07b. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van onderwijs gaat nog niet mee in het verzoek van de Kamer om generatieve AI voor basisschoolleerlingen te verbieden. "Ik snap de zorg heel erg", zei de VVD-staatssecretaris in een debat over haar begroting. "Maar om het nu zo stevig neer te zetten, daar heb ik gewoon echt nog wat meer tijd voor nodig."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de 40 miljoen euro die jaarlijks zou worden uitgetrokken voor het renteplafond op de studielening alsnog wordt uitgegeven aan studenten. Ilana Rooderkerk (D66) diende daarvoor een voorstel in samen met het CDA, de VVD, JA21 en de ChristenUnie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minimumuurloon gaat vanaf 1 januari 2027 omhoog naar 15,29 euro. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) in een brief aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vond het renteplafond voor studieleningen kort nadat dit in het coalitieakkoord was afgesproken al te duur. In documenten van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap die op verzoek van de Tweede Kamer openbaar zijn gemaakt, schrijven ambtenaren dat de VVD-minister een vast renteplafond van 2,5 procent een te groot risico vindt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet komt donderdag weer bijeen om te overleggen hoe een parlementaire meerderheid moet worden gevonden voor het belastingplan voor volgend jaar. Dat melden Haagse bronnen. Premier Rob Jetten, de vicepremiers Bart van den Brink en Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bespreken dan de uitkomsten van hun gesprekken met de oppositie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet dat er nog "werk te doen is" bij het tegengaan van racisme en discriminatie in Nederland. Dat heeft hij gezegd in zijn openingsspeech op de vijfde wereldtop van UNESCO over racisme en discriminatie in Den Haag.
10 uur geleden