Meer sport op school, maar docenten zien minder fitte leerlingen
UTRECHT (ANP) - Middelbare scholen zijn de afgelopen jaren steeds meer aandacht gaan besteden aan sport en bewegen, naast de reguliere gymlessen. Met de fitheid van de leerlingen gaat het sinds de coronaperiode echter niet best, geven docenten aan in een onderzoek van het Mulier Instituut.
Het instituut, dat gespecialiseerd is in sportonderzoek, becijfert dat het aandeel van de scholen met aanvullende lessen op het gebied van sport en bewegen is gestegen van 53 procent in 2014 naar 80 procent dit jaar. Tegenover dit toegenomen aanbod staan de nadelige effecten van de coronapandemie. Die laten zich volgens de docenten lichamelijke oefening nog steeds voelen.
Volgens driekwart van de 335 ondervraagde leerkrachten zijn hun leerlingen nu minder fit dan voor de coronaperiode. De meeste docenten (60 procent) zien dat leerlingen motorische achterstanden hebben opgelopen en bijna de helft (48 procent) heeft de indruk dat de kinderen minder gemotiveerd zijn voor hun vak dan voor de pandemie.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De neveneffecten van de maatregelen die werden genomen om het coronavirus in te dammen, werden door microbioloog Jan Kluytmans als knellend ervaren. Dat gaf het voormalig OMT-lid aan tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het begin van de coronaperiode werd de urgentie van het virus uiteenlopend ingeschat door verschillende regio's in het land. Dat zei microbioloog en destijds OMT-lid Jan Kluytmans maandag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geledenUTRECHT/AMERSFOORT (ANP) - Bij loopevenementen van de marathons van Utrecht en Amersfoort zijn zondag meerdere mensen onwel geworden door de hitte. Dat bevestigt een woordvoerder van de veiligheidsregio na berichtgeving door het AD. Volgens de woordvoerder hebben bij beide evenementen ook reanimaties plaatsgevonden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bezuinigingen in de langdurige zorg worden uitgesteld tot na 2027, meldt een woordvoerder van minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg). Door binnen het ministerie te schuiven met geld worden in dat jaar bezuinigingen van 170 miljoen euro ongedaan gemaakt. Dat neemt niet weg dat uiteindelijk jaarlijks 1 miljard euro gaat worden bezuinigd op de langdurige zorg.
3 dagen geledenDAKAR/KAMPALA (ANP/RTR) - Het aantal ebolapatiënten is in Oeganda gestegen naar acht, volgens het Agentschap voor Volksgezondheid van de Afrikaanse Unie (Africa CDC). Woensdag bevestigden de Oegandese autoriteiten zeven gevallen.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Bestraling is een effectieve behandeling voor kanker, maar het levert ruim acht op de tien patiënten ook klachten op. Vooral vermoeidheid wordt vaak gerapporteerd: ruim de helft van de patiënten heeft daar last van, zo maakt een peiling onder ruim 3800 patiënten die radiotherapie ondergingen duidelijk. Een minderheid van 18 procent zegt geen klachten te ervaren door de behandeling.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Vaccinaties tegen meningokokken B hoeven vooralsnog niet opgenomen te worden in het Rijksvaccinatieprogramma. Dat schrijft de Gezondheidsraad in een advies aan minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). De raad meent dat de voordelen van het vaccin momenteel niet opwegen tegen de nadelen.
5 dagen geleden