Meer sojabonen geïmporteerd in Nederland
DEN HAAG (ANP) - De import van sojabonen in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Daarbij nam de import vanuit Brazilië flink toe, terwijl de invoer uit de Verenigde Staten daalde, aldus cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Sojabonen worden vooral gebruikt voor veevoer en levensmiddelen zoals bijvoorbeeld vleesvervangers.
Volgens het CBS bedroeg de totale import in de eerste jaarhelft 2,4 miljard kilogram sojabonen. Dat komt overeen met een importwaarde van 811 miljoen euro. De totale invoerhoeveelheid ligt 14 procent hoger dan in de eerste helft van 2019 en de totale invoerwaarde 17 procent hoger.
Vanuit Brazilië steeg de import met 40 procent, terwijl die uit de VS met 19 procent daalde. Brazilië nam in 2019 de positie van de VS over als grootste leverancier van sojabonen aan Nederland.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
23 minuten geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, heeft toegegeven dat het verkeerd heeft gehandeld bij het hackincident in Australië. Dat zei strategiedirecteur Jason Kwon van OpenAI tegenover Australische parlementsleden. Hij bood zijn excuses daarvoor aan. Een AI-programma drong eerder dit jaar binnen bij een Australische overheidswebsite en had toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is weer een biljonair dankzij koerswinsten voor zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX en autobouwer Tesla op de aandelenbeurzen in New York. Het vermogen van Musk steeg maandag met 65 miljard dollar tot 1,04 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
4 uur geleden