Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer slecht nagemaakte eurobiljetten in Nederland onderschept

Meer slecht nagemaakte eurobiljetten in Nederland onderschept

AMSTERDAM (ANP) - Nagemaakte geldbiljetten van lage kwaliteit, die bijvoorbeeld thuis op een slechte printer zijn afgedrukt, zijn vorig jaar in Nederland vaker onderschept. Dat meldde De Nederlandsche Bank (DNB). Het totale aantal valse eurobiljetten in ons land bleef stabiel op 38.900 vergeleken met het jaar daarvoor.

Mensen vertrouwen meer in de kwaliteit van eurobiljetten en controleren zo'n briefje minder vaak, legt de centrale bank uit. Dat is een kans voor de criminelen. Zij gokken dat een slechte kopie het ook zomaar haalt en doen minder moeite om bijvoorbeeld speciaal drukpapier te gebruiken of voelbare lijntjes aan te brengen. Simpele vervalsingen kunnen heel makkelijk worden ontdekt, aldus DNB. "Bij goed kijken, zien de meeste mensen het gelijk".

Wereldwijd was er overigens een daling te zien van het aantal valse eurobiljetten, tot 559.000 briefjes. Nepbiljetten van 20 euro en 50 euro werden het vaakst uit de roulatie gehaald. DNB benadrukt dat de kans nog altijd klein is om een vals eurobiljet in handen te krijgen. Wereldwijd zijn er meer dan 24 miljard echte eurobiljetten in omloop.

Meer uit Financieel

Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

9 uur geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

9 uur geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

12 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

13 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

13 uur geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

15 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

15 uur geleden