Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Russen naar EU sinds mobilisatie

Meer Russen naar EU sinds mobilisatie

WARSCHAU (ANP) - Na de afkondiging van de gedeeltelijke mobilisatie in Rusland zijn meer Russen naar de Europese Unie gekomen. Volgens cijfers van het Europese grensbewakingsagentschap Frontex staken vorige week bijna 66.000 Russen de grens van een EU-lidstaat over. Dat is 30 procent meer dan een week eerder.

De meeste Russen reisden naar Finland en Estland. De afgelopen vier dagen kwamen 30.000 Russische burgers in Finland aan. Ook andere buurlanden van Rusland melden stijgende aantallen Russen die er hun toevlucht zoeken sinds de mobilisatie. Al bijna 100.000 Russen reisden naar buurland Kazachstan. In Georgië arriveren al twee keer zoveel Russen als voorheen.

Frontex gaat ervan uit dat de komende tijd nog meer Russen zich zullen melden bij grensovergangen met EU-landen als gevolg van de mobilisatie. Op langere termijn verwacht de organisatie dat meer mensen vanuit Oekraïne en Rusland illegaal de EU proberen binnen te komen. Frontex verwacht dat dat ook zal gebeuren als Rusland de grenzen gaat sluiten voor dienstplichtigen.

Sinds Rusland Oekraïne binnenviel, kwamen ruim 1,3 miljoen Russen naar de EU over land en reisden er 1,27 miljoen Russen ook weer terug.

Meer uit Buitenland

Interim-leider Venezuela: bestrijden agressie VS met diplomatie

CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.

1 uur geleden
Iraniërs blijven demonstreren, Teheran geeft VS de schuld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.

1 uur geleden
Amnesty: internetblokkade Iran is ernstige mensenrechtenschending

LONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.

5 uur geleden
Oppositieleider Venezuela wil erkenning als verkiezingswinnaar

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.

5 uur geleden
Rubio bespreekt 'belang arctische veiligheid' met NAVO-chef Rutte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.

6 uur geleden
Mexico wil nauwere samenwerking met VS na dreigement Trump

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Mexicaanse regering wil nauwer met de Verenigde Staten samenwerken op veiligheidsgebied. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde recent met grondaanvallen tegen drugskartels en verklaarde ook dat "kartels Mexico runnen".

6 uur geleden
Amerikaanse diplomaten voor overleg in Venezolaanse hoofdstad

BOGOTÁ/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse diplomaten zijn naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas gegaan om daar te praten over de heropening van de Amerikaanse ambassade. Dat heeft een regeringswoordvoerder in Washington gezegd. De ambassade werd in 2019 gesloten naar aanleiding van de spanningen tussen het regime van president Nicolás Maduro en de VS.

7 uur geleden