Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Russen naar EU sinds mobilisatie

Meer Russen naar EU sinds mobilisatie

WARSCHAU (ANP) - Na de afkondiging van de gedeeltelijke mobilisatie in Rusland zijn meer Russen naar de Europese Unie gekomen. Volgens cijfers van het Europese grensbewakingsagentschap Frontex staken vorige week bijna 66.000 Russen de grens van een EU-lidstaat over. Dat is 30 procent meer dan een week eerder.

De meeste Russen reisden naar Finland en Estland. De afgelopen vier dagen kwamen 30.000 Russische burgers in Finland aan. Ook andere buurlanden van Rusland melden stijgende aantallen Russen die er hun toevlucht zoeken sinds de mobilisatie. Al bijna 100.000 Russen reisden naar buurland Kazachstan. In Georgië arriveren al twee keer zoveel Russen als voorheen.

Frontex gaat ervan uit dat de komende tijd nog meer Russen zich zullen melden bij grensovergangen met EU-landen als gevolg van de mobilisatie. Op langere termijn verwacht de organisatie dat meer mensen vanuit Oekraïne en Rusland illegaal de EU proberen binnen te komen. Frontex verwacht dat dat ook zal gebeuren als Rusland de grenzen gaat sluiten voor dienstplichtigen.

Sinds Rusland Oekraïne binnenviel, kwamen ruim 1,3 miljoen Russen naar de EU over land en reisden er 1,27 miljoen Russen ook weer terug.

Meer uit Buitenland

Trump spreekt in Witte Huis positief over Elon Musk en Tesla

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft in het Witte Huis positieve dingen gezegd over Elon Musk en zijn automerk Tesla. Dat deed hij tijdens een bijeenkomst die draaide om het terugdraaien van wetten die de verkoop van elektrische auto's bevorderen. Trump zei niet tegen elektrisch te zijn, maar die voertuigen niet te willen voortrekken. "Ik vind Tesla goed. En ik vind andere ook goed."

1 uur geleden
Politie: meer dan 290 doden door vliegtuigongeluk Ahmedabad

AHMEDABAD (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het vliegtuigongeluk in de Indiase stad Ahmedabad is opgelopen tot 290, meldt de politie. Dat betekent dat er ook op de grond tientallen doden zijn gevallen. Er zijn ook gewonden gemeld, van wie zeker één passagier van het vliegtuig.

3 uur geleden
Topman Air India: onderzoeken naar crash nemen tijd in beslag

AHMEDABAD (ANP) - Onderzoeken naar de vliegtuigcrash in India zullen tijd in beslag nemen. Dat laat topman Campbell Wilson van Air India weten. Hij zegt dat de luchtvaartmaatschappij de autoriteiten bijstaat bij de noodhulp en dat er een speciaal zorgteam wordt gestuurd voor extra steun.

3 uur geleden
Indiase media: inzittende van neergestorte Boeing nog in leven

AHMEDABAD (ANP) - Een van de inzittenden van het vliegtuig dat is verongelukt in India, heeft de crash overleefd. Indiase media melden dat de man is opgenomen in het ziekenhuis. Hindustan Times zegt de man zelfs gesproken te hebben. Bedrijven achter het vliegtuig spreken ook nog van gewonden.

4 uur geleden
Afzetting en ontruiming na bomdreiging op TU in Wenen

WENEN (ANP) - De Oostenrijkse politie is met veel mensen uitgerukt voor een bomdreiging op de technische universiteit van Wenen. De politie meldde na onderzoek van een verdacht pakket dat er geen gevaar is en de afzettingen worden opgeheven.

6 uur geleden
Russische militairen vrijgelaten uit Oekraïens gevangenschap

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat een groep Russische militairen is vrijgelaten uit Oekraïense gevangenschap. Oekraïne meldde eerder al dat Rusland gewonde Oekraïners had overgedragen als onderdeel van een grote gevangenenruil.

6 uur geleden
Politie Ahmedabad meldt meer dan 200 doden na vliegtuigcrash

AHMEDABAD (ANP/RTR) - Bij het vliegtuigongeluk in de West-Indiase stad Ahmedabad zijn meer dan tweehonderd doden gevallen, meldt de lokale politie. De politiechef zei eerder al dat het erop leek dat niemand van de 242 inzittenden de crash heeft overleefd. Ook zouden op de grond slachtoffers zijn gevallen waar het toestel is neergestort.

6 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!