'Meer risico op online schade kind door pandemie'
DEN HAAG (ANP) - Nu kinderen als gevolg van het coronavirus meer tijd op internet doorbrengen, maakt dat ze extra kwetsbaar voor online gevaren zoals seksuele uitbuiting, cyberpesten of blootstelling aan gewelddadig video's, aldus kinderfonds Unicef ."We zien een enorme toename van schermtijd bij kinderen. Tegelijk hebben niet alle kinderen voldoende kennis, vaardigheden of de middelen om zich online te beschermen. Daar moeten we alert op zijn", aldus Suzanne Laszlo, directeur Unicef Nederland.
Unicef ziet dat steeds meer gezinnen vertrouwen op digitaal leren en online-mogelijkheden om kinderen te vermaken en verbonden te houden met de wereld. Maar volgens de organisatie vergt dat ook de nodige bescherming voor kinderen. Unicef spoort regeringen, de ict-industrie, ouders en verzorgers aan "alert te zijn en maatregelen te nemen om online risico's voor kinderen te beperken".
Voorbeelden hiervan zijn dat ouders weten met wie hun kinderen online communiceren en duidelijke regels stellen over hoe en wanneer internet wordt gebruikt. Scholen zouden kunnen bekijken of hun veiligheidsbeleid aangepast moet worden wegens de vele thuislessen.
Unicef calculeerde dat als gevolg van het coronavirus wereldwijd meer dan 1,5 miljard kinderen en jongeren getroffen zijn door schoolsluitingen in zeker 188 landen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De agent die donderdag in de Amsterdamse Runstraat een pakketbezorger met een stroomstootwapen raakte, zag volgens de politie op dat moment geen andere manier om de situatie onder controle te krijgen. De bezorger had geweigerd zijn busje te verplaatsen en werkte later ook niet mee aan zijn aanhouding. Daarop escaleerde de situatie.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal eerste asielaanvragen in Nederland is in het derde kwartaal van 2026 met 13 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Bijna 5900 mensen deden voor het eerst een verzoek voor asiel in Nederland.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor het hele land. Eerder gold dat alleen voor het noorden. Lokaal kan zeer dichte mist voorkomen.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In grote delen van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bereikbaarheid van Ameland gaat niet achteruit, ook al heeft het kabinet een kwart miljard euro weggehaald uit een pot voor de vaarverbinding van en naar het eiland. Dat beloofde minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in het debat over zijn begroting. "We blijven gewoon baggeren."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.
17 uur geleden