
Meer respijt voor renners met pech in finales Touretappe
LILLE (ANP) - De zogenoemde 3 kilometerregel in het professionele wielrennen, bedoeld om de finales van koersen veiliger te maken, wordt de komende Tour de France uitgebreid. Nu geldt dat renners die binnen de laatste 3 kilometer - bergetappes uitgezonderd - pech krijgen of vallen, geen tijdverlies lijden. In een aantal etappes wordt die 'veilige zone' uitgebreid naar 4 of 5 kilometer, meldt de internationale wielrenunie UCI donderdag.
De UCI volgt daarmee een aanbeveling van SafeR, een vorig jaar opgerichte stichting met vertegenwoordigers uit alle geledingen in de wielersport. In zes etappes, waaronder de eerste in Lille en de slotrit met finish op de Champs-Élysées, is er in de laatste 5 kilometer geen tijdverlies bij pech of een val, in één rit is het begin van de zone bepaald op 4 kilometer voor de finish. SafeR deed de aanbeveling omdat verkeersdrempels en wegversmallingen finishen in stedelijk gebied steeds gevaarlijker maken.
De UCI gaf ook een update over het dit jaar ingevoerde systeem met gele kaarten. Renners, ploegleiders en andere betrokkenen kunnen worden bestraft wanneer ze de veiligheid in gevaar brengen, zowel bij mannen- als vrouwenkoersen. Van de 159 uitgedeelde kaarten ging minder dan de helft (42 procent) naar renners. Ploegleiders en ander personeel waren goed voor 37 procent van de score. Mediavertegenwoordigers en motorrijders in koers kregen de andere kaarten. De Nederlander Oscar Riesebeek was in juni de eerste renner die na zijn tweede gele kaart voor zeven dagen werd geschorst. De coureur van Alpecin-Deceuninck miste daardoor het NK.
De meeste kaarten werden uitgedeeld wegens onveilig rijden in koers, gevaarlijk gedrag van begeleiders in de voedingszones en na incidenten in massasprints.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat niet in op zijn toekomst in de Formule 1 en een mogelijke overgang van Red Bull naar Mercedes. "Ik heb er niets over te zeggen. Anderen verzinnen verhalen en dat moeten ze zelf weten, maar ik heb er niks mee", zei hij tegen de verzamelde pers op het circuit van Silverstone, waar dit weekend de Britse grand prix wordt verreden.
22 minuten geledenLILLE (ANP) - Mathieu van der Poel gaat voor de vijfde keer van start in de Tour de France en hoopt het gevoel van het eerste jaar terug te vinden. Toen was zijn zege op de Mûr-de-Bretagne, die hem de gele trui opleverde, zijn "mooiste herinnering aan de Tour". Het routeschema biedt nieuwe kansen. "Ik heb minder goede ervaringen, maar sta hier zeker niet met tegenzin aan de start", vertelde hij in de Opéra van Lille, zaterdag startplaats van de 112e editie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft met bijna speels gemak de derde ronde bereikt van Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het Londense grandslamtoernooi rekende in de tweede ronde in drie sets af met de Brit Daniel Evans: 6-3 6-2 6-0. De 38-jarige Serviër had amper twee uur nodig om zich te ontdoen van de huidige nummer 154 van de wereld. Het was zijn 99e zege op het gras van Wimbledon.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is voor het derde jaar op rij uitgeschakeld in de tweede ronde op Wimbledon. Net als in 2023 moest de 29-jarige Nederlander zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina (26). De speler uit Málaga won met 6-1 4-6 6-3 7-6 (5).
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Het NK wielrennen vindt in 2028 plaats in Valkenburg. De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) laat weten dan 100 jaar te bestaan en ter gelegenheid van dit jubileum de nationale wegwedstrijden te organiseren rond de Cauberg en Valkenburg.
5 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Honkballer Jurickson Profar heeft na een dopingschorsing zijn rentree gemaakt bij honkbalteam Atlanta Braves in de Major League Baseball. De 32-jarige Curaçaoënaar droeg met een honkslag en een homerun bij aan de 8-3-zege van de Braves op Los Angeles Angels.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp maakt zijn partij tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina af als tweede partij op baan 6 van Wimbledon. Het restant van de partij in de tweede ronde van Wimbledon volgt na een wedstrijd in het vrouwendubbel.
9 uur geleden