Meer reizigers op Schiphol, maar nog niet op pre-coronaniveau
SCHIPHOL (ANP) - Op luchthaven Schiphol zijn in de maand september in totaal ruim 37.000 vluchten uitgevoerd. Daarmee werden in totaal 5,2 miljoen passagiers vervoerd. In vergelijking met een jaar eerder is duidelijk sprake van een stijging van zowel de vluchtafhandeling als het aantal reizigers. Dat is ook logisch gelet op de coronabeperkingen van de afgelopen jaren. Afgezet tegen de periode van voor de crisis in 2019 kwam het percentage vluchten net als een maand eerder uit op 84 procent.
In september 2021 verwerkte Schiphol 3,4 miljoen reizigers. In het eerste coronajaar ging het die maand om 1,3 miljoen passagiers. In de aantallen worden transferpassagiers, die dus een overstap maken op Schiphol, zowel als aankomende als vertrekkende reizigers geteld. Het aantal vluchten nam in september op jaarbasis met bijna een kwart toe. In vergelijking met september 2020 ging het om een plus van 67 procent.
Door personeelstekorten bij de beveiliging en bagageafhandeling kampt Schiphol de laatste tijd met veel problemen. Doordat de luchthaven de zomerdrukte niet goed aankon, werden veel vluchten geschrapt.
Uit de maandcijfers van Schiphol blijkt verder dat het aantal vrachtvluchten met een vijfde is afgenomen ten opzichte van vorig jaar. Dit waren er 1418, tegen 1783 in september vorig jaar.
Meer uit Financieel
BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal minder winst geboekt door onder meer promotiekosten voor de nieuwe film Avatar: Fire and Ash. Het entertainmentconcern had de daling al zien aankomen en verwacht later dit jaar betere resultaten.
47 minuten geledenPARMA (ANP) - De Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) heeft een nieuwe drempel vastgesteld voor cereulide in babyvoeding. Deze giftige stof kan braken en diarree veroorzaken en in tientallen landen zijn er recent terugroepacties geweest vanwege mogelijke aanwezigheid van de stof in babyvoeding.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - SpaceX voert vergevorderde gesprekken om samen te gaan met xAI, schrijft persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Een combinatie van de raket- en satellietfabrikant van Elon Musk en de start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) zou de volgende samenvoeging zijn binnen het zakelijke imperium van de miljardair, die vorig jaar ook al socialemediaplatform X onderbracht bij xAI.
1 uur geledenLEUVEN (ANP/AFP) - Europa moet "verdeeldheid" uit het verleden overwinnen om een "echte grootmacht" te worden. Dat heeft voormalig president Mario Draghi van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een speech op de Universiteit van Leuven. Volgens Draghi loopt Europa anders het risico "ondergeschikt" te blijven aan de Verenigde Staten en China op het wereldtoneel.
2 uur geledenDUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Emirates werkt aan een hervatting van vluchten naar Israël na een stop van meer dan twee jaar. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg kunnen vluchten naar luchthaven Ben-Gurion van Tel Aviv binnen enkele maanden worden hervat. Emirates was in oktober 2023 gestopt met het vliegen naar Israël vanwege de strijd in de Gazastrook en de onrust in het Midden-Oosten.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De activiteit in de industrie van de eurozone is in januari voor de derde maand op rij gekrompen, meldt marktonderzoeker S&P Global. Ook de nieuwe orders van de fabrieken daalden voor de derde achtereenvolgende maand, zij het minder sterk dan in december.
3 uur geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft een nieuwe topman in het vizier die de opvolger moet worden van Bob Iger. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Josh D'Amaro favoriet om de hoogste functie te gaan vervullen. Hij geeft leiding aan de pretparken van Disney. Volgende week wordt gestemd over de benoeming van een nieuwe bestuursvoorzitter van Disney.
4 uur geleden