
Meer reizigers op Schiphol, maar nog minder dan voor corona
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwelkomde in oktober veel meer passagiers dan een jaar eerder. Toch reisden nog altijd minder mensen van en naar de nationale luchthaven dan voor de coronacrisis, maakte Schiphol bekend.
Vorige maand reisden 4,9 miljoen mensen via Schiphol, inclusief passagiers die op het vliegveld overstapten van de ene op de andere vlucht. Dat waren er ruim 31 procent meer dan een jaar eerder, toen voor meer bestemmingen nog een negatief reisadvies gold vanwege corona. In oktober 2019, het laatste jaar voordat het coronavirus zich wereldwijd verspreidde, reisden 6,4 miljoen vliegpassagiers via Schiphol.
Schiphol kampt dit jaar met een tekort aan personeel, vooral bij de beveiligingscontrole. Dat zorgde vaak voor lange wachtrijen, waarbij de situatie soms zo chaotisch werd dat reizigers hun vlucht misten en luchtvaartmaatschappijen vluchten moesten schrappen. Nog altijd geldt er een beperking op het aantal reizigers dat op Schiphol mag opstappen, tot grote onvrede van luchtvaartmaatschappijen.
Het aantal vluchten van en naar Schiphol steeg ook, maar minder hard dan het aantal passagiers in oktober. Het ging in oktober om ruim 36.000 vliegbewegingen, 16 procent meer dan een jaar eerder. De hoeveelheid luchtvracht en -post die via Schiphol werd vervoerd daalde juist hard ten opzichte van oktober 2021.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASML eindigde maandag bovenaan bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Beleggers reageerden op een bericht van persbureau Reuters op basis van anonieme ingewijden. Volgens de bronnen zegt de chipmachinemaker toe 1,3 miljard euro te investeren in een nieuwe financieringsronde van de Franse startup Mistral AI, die is gespecialiseerd in kunstmatige intelligentie. De investeringsronde van 1,7 miljard euro zou van de start-up het waardevolste AI-bedrijf van Europa maken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse verkoper van sportartikelen Dick's Sporting Goods heeft de overname van sportschoenenketen Foot Locker afgerond, werd maandag bekend. Met de deal is 2,4 miljard dollar (ruim 2 miljard euro) gemoeid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd geopend, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers kijken deze week vooral uit naar nieuwe Amerikaanse inflatiegegevens, die donderdag op het programma staan. Dan wordt mogelijk meer duidelijk over de impact van de importheffingen van president Donald Trump op de consumentenprijzen. Het inflatiecijfer over augustus is het laatste belangrijke macro-economische cijfer dat nog voor het rentebesluit van de Federal Reserve op 17 september naar buiten komt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall Nederland heeft commercieel directeur Cindy Kroon maandag benoemd tot nieuwe hoogste baas. Twee weken geleden werd bekend dat de huidige topman Martijn Hagens overstapt naar concurrent Eneco.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een EU-team dat zich bezighoudt met sancties is momenteel in Washington. Later maandag spreekt het team met zijn Amerikaanse vakgenoten over sancties tegen Rusland. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie maandag gezegd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Crédit Agricole heeft ingestemd met een betaling van ongeveer 88 miljoen euro om een strafrechtelijk onderzoek te schikken. De zaak draait om beschuldigingen dat de Franse bank transacties zou hebben uitgevoerd om belasting op dividenduitkeringen te ontduiken.
6 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het is voor bedrijven in Duitsland een stuk lastiger geworden om hun goederen te verkopen in de Verenigde Staten. Dat komt door de hoge Amerikaanse importheffingen op Europese producten, waaronder Duitse auto's. Hoewel de VS nog altijd de belangrijkste exportmarkt voor Duitsland zijn, nam de uitvoer naar de VS in juli voor de vierde maand op rij af.
8 uur geleden