Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer reizigers Brussels Airport, nog niet op pre-crisisniveau

Meer reizigers Brussels Airport, nog niet op pre-crisisniveau

BRUSSEL (ANP) - Brussels Airport heeft afgelopen jaar 9,4 miljoen reizigers verwerkt. Daarmee zag de luchthaven het aantal passagiers met bijna 40 procent toenemen ten opzichte van 2020 toen het coronavirus de vluchtschema's voor het eerst duidelijk in de war schopte. Het aantal reizigers dat via de Belgische hoofdstad vloog lag nog wel fors onder het niveau van voor de crisis. In 2019 verwerkte de luchthaven 26,4 miljoen passagiers.

Met name aan het begin van het jaar veroorzaakte corona nog flinke verstoringen door reisrestricties, testverplichtingen en andere coronamaatregelen, meldt Brussels Airport in een verklaring. In de eerste helft van het jaar lag het aantal passagiers op 16 procent van het niveau van voor de crisis. In de tweede helft van het jaar nam het aantal passagiers rap toe, maar lag het nog altijd 47 procent onder het pre-crisisniveau.

De vrachtafhandeling op de luchthaven liet een recordgroei zien. Ten opzichte van een jaar eerder groeide cargo met 30 procent waarmee het beste resultaat in 15 jaar werd behaald. In vergelijking met 2019 werd een derde meer vracht verwerkt. Via de luchthaven zijn onder andere meer dan 800 miljoen coronavaccins getransporteerd, waarmee Brussel naar eigen zeggen de belangrijkste farmahub in Europa bleef.

Via Brussels Airport reizen doorgaans ook veel Nederlanders naar bijvoorbeeld hun vakantiebestemming. Onlangs kondigde luchtvaartmaatschappij Transavia, onderdeel van Air France-KLM, aan vluchten vanaf Brussel te gaan aanbieden. Nu gaat het nog om wintersportbestemmingen. Vanaf komende zomer wordt door Transavia ook naar zonbestemmingen in Spanje, Griekenland en Portugal gevlogen.

Meer uit Financieel

Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

1 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

1 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

2 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

4 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

5 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

7 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

7 uur geleden