Meer reizigers Brussels Airport, nog niet op pre-crisisniveau
BRUSSEL (ANP) - Brussels Airport heeft afgelopen jaar 9,4 miljoen reizigers verwerkt. Daarmee zag de luchthaven het aantal passagiers met bijna 40 procent toenemen ten opzichte van 2020 toen het coronavirus de vluchtschema's voor het eerst duidelijk in de war schopte. Het aantal reizigers dat via de Belgische hoofdstad vloog lag nog wel fors onder het niveau van voor de crisis. In 2019 verwerkte de luchthaven 26,4 miljoen passagiers.
Met name aan het begin van het jaar veroorzaakte corona nog flinke verstoringen door reisrestricties, testverplichtingen en andere coronamaatregelen, meldt Brussels Airport in een verklaring. In de eerste helft van het jaar lag het aantal passagiers op 16 procent van het niveau van voor de crisis. In de tweede helft van het jaar nam het aantal passagiers rap toe, maar lag het nog altijd 47 procent onder het pre-crisisniveau.
De vrachtafhandeling op de luchthaven liet een recordgroei zien. Ten opzichte van een jaar eerder groeide cargo met 30 procent waarmee het beste resultaat in 15 jaar werd behaald. In vergelijking met 2019 werd een derde meer vracht verwerkt. Via de luchthaven zijn onder andere meer dan 800 miljoen coronavaccins getransporteerd, waarmee Brussel naar eigen zeggen de belangrijkste farmahub in Europa bleef.
Via Brussels Airport reizen doorgaans ook veel Nederlanders naar bijvoorbeeld hun vakantiebestemming. Onlangs kondigde luchtvaartmaatschappij Transavia, onderdeel van Air France-KLM, aan vluchten vanaf Brussel te gaan aanbieden. Nu gaat het nog om wintersportbestemmingen. Vanaf komende zomer wordt door Transavia ook naar zonbestemmingen in Spanje, Griekenland en Portugal gevlogen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.
36 minuten geledenLONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.
54 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australiƫ toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.
1 uur geleden