Meer regio's gaan naar hoogste risiconiveau voor coronavirus
DEN HAAG (ANP) - Vrijwel het hele land staat vanaf woensdag op het hoogste risiconiveau voor het coronavirus. In 11 van de 25 regio's is de situatie al 'zeer ernstig', en daar komen waarschijnlijk ongeveer tien regio's bij wanneer de overheid de coronakaart van Nederland opnieuw vaststelt.
Nederland telt vier risiconiveaus voor het coronavirus. Van laag naar hoog zijn dat waakzaam, zorgelijk, ernstig en zeer ernstig. Het risiconiveau wordt bepaald op basis van het aantal positieve tests en het aantal ziekenhuisopnames. Daarbij wordt rekening gehouden met het aantal inwoners.
De elf regio's waar het hoogste risiconiveau al geldt, zijn Amsterdam-Amstelland, Groningen, Rotterdam-Rijnmond, Haaglanden, Utrecht, Midden- en West-Brabant, Twente, Kennemerland, Zaanstreek-Waterland, Hollands Midden en Gooi en Vechtstreek. Daar komen Noord-Holland Noord, Zuid-Holland Zuid, Brabant-Noord, Brabant-Zuidoost, Gelderland-Zuid, Gelderland-Midden, Noord- en Oost-Gelderland, IJsselland, Friesland en Flevoland waarschijnlijk bij. Dat zou betekenen dat negen van de twaalf provincies volledig op 'zeer ernstig' staan.
Zeeland is de enige regio die nu nog de status 'zorgelijk' heeft, het een na laagste niveau, maar gaat vermoedelijk naar ernstig. Daar staan Limburg-Noord, Zuid-Limburg en Drenthe waarschijnlijk ook. De laagste twee risiconiveaus gelden dan nergens meer.
Voor de maatregelen van het kabinet heeft de verhoging van de risiconiveaus overigens geen gevolgen. Ruim een week geleden zijn de regels aangescherpt en dit geldt voor het hele land, in elk geval tot en met 13 augustus.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Ik dacht dat ik in de film beland was", verklaarde een van de vermeende uitvoerders donderdag in de rechtszaal over de verwoestende explosie in een bruidswinkel aan de Tarwekamp. Daarbij vielen op 7 december 2024 zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. "Ik kon me niet voorstellen wat er was gebeurd", vervolgde Mourad B. (31). Hij zou samen met zijn neef Ilias B. (25) de aanslag hebben gepleegd.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Schiphol wil een meerderheidsbelang van 80 procent nemen in Maastricht Aachen Airport (MAA). De provincie Limburg bezit nu 60 procent van de aandelen in het verlieslijdende vliegveld in de gemeente Beek en de Schiphol Group de overige 40 procent. Schiphol trekt ruim 4 miljoen euro uit voor het verwerven van de aandelen en wil de komende jaren in totaal 33 miljoen euro investeren in MAA, zegt financieel topman Robert Carsouw.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuw instituut van Defensie moet samen met het bedrijfsleven en kennisinstellingen de innovatie "radicaal" versnellen. Staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) kwam donderdag met een eerste opdracht aan de partners voor de bescherming van de Noordzee. Daar vormen de Russen een bedreiging voor onderzeese kabels en leidingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op een van de telefoons van Moshtag B. (35), de vermeende opdrachtgever van de fatale aanslag aan de Tarwekamp in Den Haag, zijn screenshots gevonden van het plan van aanpak. B. erkende dit donderdag ook zelf op de tweede zittingsdag in zijn strafzaak, terwijl hij woensdag bij de start van het proces nog in het midden hield of hij op de hoogte was van een plan van aanpak.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging voor Journalisten (NVJ) loopt aanstaande zondag in Amsterdam opnieuw mee met de Rode Lijn-demonstratie tegen geweld in Gaza. De vakbond schrijft in een verklaring dat de Israëlische regering in reactie op de aanval van Hamas op 7 oktober 2023 ook de oorlog heeft verklaard aan de journalistiek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten ziet geen blokkades bij coalitiepartijen op een hogere belasting op vermogens. Dat zegt hij in het debat over de belastingen. Het gaat om het voorstel van PRO en Volt om meer belasting te heffen op vermogens en winst en zo de lasten voor werkenden te verlichten.
12 uur geleden