Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer regen verwacht in overstroomde gebieden in Duitsland

Meer regen verwacht in overstroomde gebieden in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Vrijdag wordt meer zware regenval verwacht in sommige delen van Duitsland die de afgelopen dagen zijn overstroomd, meldt de Duitse weerdienst. Tegelijkertijd zijn voor bijna heel het land weerswaarschuwingen afgegeven voor harde wind.

In de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen en in het Harz-gebergte in het midden van Duitsland zal het naar verwachting heel de dag regenen. Daar kan volgens de weerdienst binnen een etmaal tot wel 40 millimeter regen vallen. Op meerdere locaties worden voorbereidingen getroffen voor wateroverlast.

De situatie in de noordelijke deelstaat Nedersaksen is gespannen. Volgens deelstaatpremier Stephan Weil heeft Nedersaksen "nog nooit eerder overstromingen van deze omvang gezien". Hij zei donderdag dat 100.000 mensen het hoogwater proberen tegen te gaan door bijvoorbeeld dijken met zandzakken te versterken.

In de stad Dresden staat het waterpeil van de rivier de Elbe veel hoger dan normaal. Daar is donderdag 5,92 meter gemeten in plaats van de gebruikelijke 2 meter. De Duitse autoriteiten denken het hoogwater vrijdag stijgt tot boven de 6 meter, wat het op een na hoogste alarmniveau zou activeren.

Meer uit Buitenland

Vervolgingen om beramen aanval tijdens kooigevecht Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf personen aangeklaagd in verband met een vermeend complot om rijke mensen en prominente politici aan te vallen die zondag een kooigevecht op het gazon van het Witte Huis bijwoonden. De verdachten zouden de aanval hebben willen uitvoeren met explosieven en sluipschutters.

3 uur geleden
President Iran over deal: mogen kans niet voorbij laten gaan

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de voorlopige overeenkomst met de VS omschreven als een diplomatieke overwinning voor zijn land. "Daarom moeten we deze kans, die het land uit zijn huidige situatie zou kunnen helpen, niet onbenut laten", zei hij volgens Iraanse media. Hij stelde ook dat zich mogelijk niet nog een keer zo'n kans zal aandienen.

7 uur geleden
Media: Zelensky liet Trump foto's zien van beschadigd klooster

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump tijdens hun korte ontmoeting rond de G7-top foto's laten zien van de schade aan het historische kloostercomplex Kyiv-Pechersk Lavra. Dat zeggen bronnen tegen nieuwswebsite Kyiv Independent en persbureau Reuters.

9 uur geleden
Israël stopt Palestijns gezag over Grot van de Patriarchen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De extreemrechtse Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich heeft het bestuur van een voor christenen, joden en moslims heilige plek in Hebron van de Palestijnen overgenomen. De Grot van de Patriarchen, bij moslims bekend als de moskee van Abraham (Ibrahimi-moskee), valt volgens Smotrich niet meer onder de gemeente Hebron en de Palestijnse Autoriteit. Er komt een Israëlisch bestuur onder zijn gezag.

11 uur geleden
Stevig laatste debat voor stemming terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Voor- en tegenstanders in het Europees Parlement van nieuwe EU-terugkeerregels voor afgewezen asielzoekers hebben zich dinsdag nog eens stevig uitgesproken. Woensdag stemt het Europees Parlement over de nieuwe regels, die worden beschouwd als het sluitstuk van de vorige week van kracht geworden Europese asiel- en migratiewet. Een meerderheid is voor.

11 uur geleden
Doden gemeld na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben in het zuiden van Libanon aan zeker vier mensen het leven gekost. Ook raakten meerdere personen gewond, schrijft staatspersbureau NNA. Drones zouden op meerdere plekken in het gebied Nabatieh voertuigen onder vuur hebben genomen.

11 uur geleden
G7 wil met betere reisregels, vaccins en tests ebola indammen

ÉVIAN (ANP) - De G7-landen en een aantal partnerlanden gaan hun reisregels voor ebolagebied beter op elkaar afstemmen om verspreiding van het virus te voorkomen. Ook zijn ze "vastbesloten" de ontwikkeling van vaccins, tests en behandelingen te steunen, zeggen de leiders van deze landen na overleg in het Franse Évian.

12 uur geleden