
Meer politie ingezet in Parijs wegens terrorismeproces
PARIJS (ANP/RTR) - In de Franse hoofdstad Parijs zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen in de aanloop naar het proces tegen de verdachten van de terroristische aanslagen in de stad van november 2015. Meer dan duizend politieagenten worden ingezet om de veiligheid tijdens het proces te bewaren. Bij de aanslagen op onder meer concerthal Bataclan en voetbalstadion Stade de France kwamen 130 mensen om het leven en raakten ruim 350 mensen gewond.
"De terroristische dreiging is hoog in Frankrijk, zeker tijdens deze zaak", meent de Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin. Hij heeft opgeroepen tot waakzaamheid. Wie toestemming heeft om de zaak bij te wonen moet door meerdere controlepunten, waarna ze in een speciaal voor de gelegenheid gebouwde rechtszaal komen, of in andere ruimtes waar de hoorzittingen worden uitgezonden.
De rechtszaak duurt naar verwachting negen maanden en de uitspraak wordt verwacht op 24 en 25 mei 2022. De enige aanslagpleger die nog leeft en naar wie de aandacht vooral uit zal gaan, is Salah Abdeslam. Hij krijgt medio januari 2022 spreektijd, maar het is niet zeker of hij hier gebruik van gaat maken.
Twintig verdachten
In totaal, inclusief Abdeslam, zullen twintig verdachten worden berecht. Zij zouden bijvoorbeeld wapens en valse documenten hebben geleverd of zouden de daders hebben vervoerd of onderdak hebben geboden. Niet alle verdachten zouden op de hoogte zijn geweest van kwade bedoelingen van de aanslagplegers.
Met een dossier van bijna een miljoen pagina's en 330 advocaten die aan het proces werken, is het de grootste rechtszaak in de moderne Franse geschiedenis.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een cockpitopname van de Air India-vlucht die vorige maand neerstortte in Ahmedabad wijst erop dat het de gezagvoerder was die de brandstoftoevoer naar de motoren heeft stopgezet. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen rond het Amerikaanse onderzoek naar het ongeluk op 12 juni, waarbij 260 mensen omkwamen.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/DPA/AFP) - De Braziliaanse regering heeft twee cruiseschepen gecharterd om tijdens de VN-klimaattop COP30 in november duizenden deelnemers te huisvesten in Belém. De stad in het Amazonegebied kampt met een tekort aan hotelcapaciteit.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met de terugtrekking uit de zuidelijke stad Suwayda, na dagen van hevige gevechten waarbij volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten meer dan 350 mensen om het leven kwamen. Dat heeft het Syrische ministerie van Defensie woensdag gemeld. De stap volgt op Israëlische luchtaanvallen op Damascus en een oproep van de Verenigde Staten om de stad te verlaten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Bijna drie op de vier Amerikaanse tieners hebben weleens een AI-chatbot voor vriendschap gebruikt, toont een nieuw onderzoek van non-profitorganisatie Common Sense Media. Meer dan de helft gebruikt zulke virtuele gesprekspartners regelmatig, ondanks toenemende zorgen over hun veiligheid en invloed op de mentale gezondheid.
2 uur geledenBOOM (ANP) - De inzet van het festival Tomorrowland is om de optredens van alle grote namen die op het hoofdpodium gepland stonden ondanks de brand te laten doorgaan. Dat heeft de woordvoerder van Tomorrowland woensdagavond aan het ANP gemeld. Tot deze groep behoort zeker de Nederlandse dj Martin Garrix, die vrijdagavond op het hoofdpodium zou staan.
10 uur geledenBOOM (ANP) - Het bekende Belgische dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen gaat ondanks de grote brand op het hoofdpodium door. Dat maakte de organisatie woensdagavond bekend tijdens een persconferentie. Eerder op de avond brandde het hoofdpodium volledig af. Het was eerder nog onduidelijk of het festival, dat vrijdag moet beginnen, na de brand zou doorgaan
12 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het hoofdpodium van het internationaal bekende dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen is volledig afgebrand. Op beelden op sociale media is te zien dat alleen nog het zwartgeblakerde geraamte over is van het gigantische podium, dat elk jaar het paradepaardje is van het evenement, meldt de Vlaamse nieuwszender VRT.
13 uur geleden