
Meer passagiers op Europese luchthavens in 2024 dan voor corona
BRUSSEL (ANP) - De passagiersaantallen op Europese luchthavens zijn vorig jaar gestegen tot boven het niveau van voor de coronacrisis. Dat meldt ACI Europe, de koepelorganisatie van luchthavens in Europa. Volgens ACI ging het in totaal om meer dan 2,5 miljard reizigers. Dat is 1,8 procent meer dan in 2019, het jaar voordat de pandemie toesloeg en de wereldwijde luchtvaart keihard raakte.
In vergelijking met een jaar eerder was sprake van een groei van de reizigersaantallen, met meer dan 7 procent. Die groei kwam met name door meer internationaal vliegverkeer. ACI-directeur Olivier Jankovec zegt in een toelichting dat Europese luchthavens vorig jaar 200 miljoen extra reizigers verwerkten en dat veel vliegvelden voormalige passagiersrecords verbraken.
"Dit werd behaald ondanks de sterk gestegen ticketprijzen, aanhoudende druk op toeleveringsketens, grotendeels zwakke economische groei en geopolitieke spanningen. Dat spreekt boekdelen over hoe consumenten prioriteit geven aan ervaringen en vooral aan reizen", aldus Jankovec. Voor dit jaar voorziet ACI verdere groei van de passagiersaantallen op Europese luchthavens.
Klassement
London Heathrow was vorig jaar opnieuw de drukste Europese luchthaven met 83,9 miljoen passagiers. Dat zijn er bijna 6 procent meer dan een jaar eerder en bijna 4 procent meer dan in 2019. De luchthaven van Istanbul staat op de tweede plek met 80,1 miljoen passagiers. Daarmee lag het passagiersaantal 17 procent hoger dan voor corona.
Op de derde plaats staat Paris Charles de Gaulle met 70,3 miljoen reizigers, wat nog altijd 7,7 procent minder is dan in 2019. Schiphol volgt met 66,8 miljoen passagiers. Dat is een toename van 8 procent ten opzichte van 2023, maar wel bijna 7 procent lager dan voor de uitbraak van corona. De vijfde plek wordt ingenomen door Madrid met 66,1 miljoen reizigers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nvidia is woensdag 4,2 procent hoger geëindigd op Wall Street. Dat gebeurde onder meer nadat bekend was geworden dat olieconcern Saudi Aramco overeenkomsten heeft gesloten ter waarde van ongeveer 90 miljard dollar met verschillende grote Amerikaanse bedrijven, waaronder het chipconcern. De overeenkomst met Nvidia heeft betrekking op infrastructuur rond kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse farmaceut Sanofi heeft woensdag aangekondigd tot 2030 minstens 20 miljard dollar (omgerekend bijna 18 miljard euro) te willen investeren in zijn activiteiten in de Verenigde Staten. Met dat geld moeten onder andere onderzoeks- en productiecapaciteit worden uitgebreid.
3 uur geledenDOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag deals ondertekend die zullen "leiden tot een economische uitwisseling ter waarde van minstens 1,2 biljoen dollar" (omgerekend bijna 1100 miljard euro) tussen de Verenigde Staten en Qatar. Dat staat in een bericht van het Witte Huis waarin details van enkele deals zijn uiteengezet.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft het afgelopen boekjaar verlieslatend afgesloten, ondanks een succesvolle lancering van zijn nieuwe game in de Assassin's Creed-reeks. Dat komt naar voren uit de jaarresultaten die het Franse bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is de handelsdag woensdag hoger geëindigd in de AEX, de hoofdgraadmeter op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat het resultaat beter was dan analisten hadden verwacht. Dit ondanks dat ABN AMRO in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst boekte dan een jaar eerder. Het aandeel klom 5,5 procent.
6 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft woensdag een overeenkomst getekend voor de aankoop van 160 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Dat gebeurde tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de golfstaat. Met de deal is een waarde van 200 miljard dollar gemoeid, ongeveer 178 miljard euro.
7 uur geledenASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.
8 uur geleden