Meer ouderen in de rij voor gezondheidsverklaring rijbewijs
RIJSWIJK (ANP) - Het aantal ouderen die wachten op een gezondheidsverklaring om een rijbewijs te verlengen is in januari voor het eerst in vier maanden gegroeid. Dat meldt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) in een rapport. Ouderen vragen deze verklaring vroeger aan en daardoor wordt de wachtrij langer.
Nederlanders vanaf 75 jaar hebben een gezondheidsverklaring nodig als ze hun rijbewijs willen verlengen. Vorig jaar groeide de wachtrij snel en dat leidde tot klachten van ouderen die daardoor niet achter het stuur konden. Het CBR staat daarom vanaf december toe dat deze ouderen een jaar lang mogen blijven doorrijden met hun oude rijbewijs als zij wachten op deze gezondheidsverklaring, mits zij aan een aantal voorwaarden voldoen. Maar hun rijbewijs blijft alleen geldig in Nederland en dus niet in het buitenland. Veel ouderen zien dat als een nadeel. "Dit heeft veel mensen ertoe aangezet de gezondheidsverklaring nu alvast in te dienen, hoewel de verloopdatum soms nog ver in de toekomst ligt", aldus het CBR.
In januari had het bureau bijna 173.000 aanvragen voor een gezondheidsverklaring in behandeling, tegen 155.000 in december. Het aantal nieuwe aanvragen verdubbelde. Het bureau verwacht dat de stapel aanvragen eind 2020 weer normaliseert als mensen niet steeds vroeger gezondheidsverklaringen aanvragen. Ongeveer 100.000 ouderen maken gebruik van de regeling dat ze een jaar mogen doorrijden in Nederland in afwachting van een gezondheidsverklaring.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG/TALLINN (ANP) - Nederland en Duitsland sturen militairen naar Estland om daar een lokaal hoofdkwartier op te zetten dat de NAVO-verdediging in de Baltische regio moet leiden. Enkele tientallen militairen van een Nederlands-Duitse landmachteenheid worden daarvoor waarschijnlijk ingezet, zeggen ingewijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drugs die worden verkocht als 3-MMC, bevatten in werkelijkheid vrijwel nooit echt die stof. Van de samples die vorig jaar zijn getest via het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) bleek slechts 3 procent 3-MMC te bevatten, laat het Trimbos-instituut weten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.
8 uur geleden