Meer omzet voor videovergaderingsdienst Zoom
SAN JOSE (ANP) - Videochatdienst Zoom Video Communications heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet geboekt. Het Amerikaanse bedrijf zag het aantal gebruikers toenemen ondanks dat weer veel meer op kantoor wordt gewerkt. Er is nog steeds vraag naar de onlinevergaderingsdiensten van Zoom door het hybride werken.
De omzet steeg op jaarbasis met 5 procent tot 1,1 miljard dollar. Volgens Zoom steeg het aantal bedrijven die de dienst gebruiken met 14 procent tot 209.300 in vergelijking met hetzelfde kwartaal een jaar eerder. De in 2011 opgerichte onderneming uit het Californische San Jose boekte een nettowinst van meer dan 48 miljoen dollar.
Zoom heeft dit jaar wel gewaarschuwd dat de stormachtige groei in met name het jaar 20202 tijdens de coronapandemie tot het verleden behoort. Het bedrijf ondervindt ook meer concurrentie van andere bedrijven zoals Microsoft en Google. Wel kijkt Zoom met vertrouwen naar het vierde kwartaal en het gehele jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
7 uur geleden