Meer omzet voor Unilever verwacht, maar vraagtekens blijven
LONDEN (ANP) - Als Unilever donderdag zijn jaarcijfers publiceert, zal het levensmiddelen- en verzorgingsproductenconcern vermoedelijk een hogere omzet tonen. Maar dat komt grotendeels door hogere prijzen waarmee de gestegen kosten voor grondstoffen, energie, transport en lonen wordt gecompenseerd.
De grote vraag is hoeveel minder producten Unilever heeft afgezet omdat consumenten scherper op de prijs van producten letten. Ook de verwachtingen van Unilever zijn van belang, zeker nu de Europese economie vertraagt.
Daarnaast is er veel te doen geweest om de strategie van Unilever. Beleggers vinden al langer dat het bedrijf, dat enkele jaren geleden besloot Nederland te verruilen voor het Verenigd Koninkrijk met zijn hoofdkantoor, te veel verschillende dingen doet. Dat zou ervoor zorgen dat de waarde van Unilever, dat merken voert als Magnum, Knorr en Vaseline, achterblijft bij die van concurrenten als Nestlé. Diezelfde aandeelhouders vinden ook dat Unilever te veel aandacht schenkt aan duurzaamheid en niet genoeg let op winstgevendheid.
Toch zal topman Alan Jope niet veel aan de strategie wijzigen. De Schot, die Paul Polman in 2019 opvolgde als topman van Unilever, maakte vorig jaar bekend in juli met pensioen te gaan. FrieslandCampina-topman Hein Schumacher werd vorige maand aangewezen als zijn opvolger. Hij werd vorig jaar al opgenomen in de raad van commissarissen van Unilever, dus hij heeft al inzicht in het reilen en zeilen van het bedrijf.
Aanpassingen van de strategie zijn pas te verwachten nadat Schumacher is gestart. Jope zal hem het gras niet voor de voeten willen wegmaaien.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister voor Digitale Zaken, Karsten Wildberger, staat open voor een verbod op sociale media voor kinderen, zoals dat in Australië is ingevoerd. "Ik zie daar veel voordelen in. Ik vind de vraag naar een leeftijdsbeperking meer dan gerechtvaardigd", zei hij tegen het Duitse persbureau dpa.
5 uur geleden