Meer Oekraïense vluchtelingen hebben een baan
DEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van de Oekraïense vluchtelingen in Nederland heeft een baan. Deze groep is toegenomen van 44 procent eind 2022 naar 55 procent eind vorig jaar, meldt statistiekbureau CBS. Ongeveer 78.000 vluchtelingen zijn 15 tot 65 jaar oud, de leeftijd waarop ze zouden kunnen werken.
Oekraïense vluchtelingen hebben geen werkvergunning nodig om aan de slag te kunnen gaan. Overal in de Europese Unie hebben ze recht om te wonen, te werken en te studeren. Ook komen ze in aanmerking voor leefgeld. Die regeling loopt in elk geval tot maart 2025.
Vooral de Oekraïners van 25 tot 45 jaar hebben vaak een baan. Kinderen en jongvolwassenen werken naar verhouding het minst. Tussen mannen en vrouwen is geen verschil.
Ongeveer zeven op de tien Oekraïners werken minstens dertig uur in de week. De Oekraïners werken met name als uitzendkracht of oproepkracht, of met een tijdelijk contract. Bij welke bedrijven ze als uitzendkracht worden ingezet, is volgens het CBS vaak niet na te gaan. Ook wisselen ze relatief vaak van werkgever.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
3 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
4 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
4 uur geleden