Meer Oekraïense vluchtelingen hebben een baan
DEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van de Oekraïense vluchtelingen in Nederland heeft een baan. Deze groep is toegenomen van 44 procent eind 2022 naar 55 procent eind vorig jaar, meldt statistiekbureau CBS. Ongeveer 78.000 vluchtelingen zijn 15 tot 65 jaar oud, de leeftijd waarop ze zouden kunnen werken.
Oekraïense vluchtelingen hebben geen werkvergunning nodig om aan de slag te kunnen gaan. Overal in de Europese Unie hebben ze recht om te wonen, te werken en te studeren. Ook komen ze in aanmerking voor leefgeld. Die regeling loopt in elk geval tot maart 2025.
Vooral de Oekraïners van 25 tot 45 jaar hebben vaak een baan. Kinderen en jongvolwassenen werken naar verhouding het minst. Tussen mannen en vrouwen is geen verschil.
Ongeveer zeven op de tien Oekraïners werken minstens dertig uur in de week. De Oekraïners werken met name als uitzendkracht of oproepkracht, of met een tijdelijk contract. Bij welke bedrijven ze als uitzendkracht worden ingezet, is volgens het CBS vaak niet na te gaan. Ook wisselen ze relatief vaak van werkgever.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
1 dag geleden