Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Meer nodig voor wereldwijde beschikbaarheid van stroom in 2030'

'Meer nodig voor wereldwijde beschikbaarheid van stroom in 2030'

PARIJS (ANP/RTR) - Er moet veel meer worden gedaan om ervoor te zorgen dat iedereen in de wereld in 2030 toegang heeft tot betaalbare en betrouwbare elektriciteit. Door de coronacrisis wordt het nog moeilijker om deze doelstelling te realiseren. Dat schrijven verschillende internationale organisaties in een rapport, waaronder het Internationaal Energie Agentschap (IEA), de Wereldbank en de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

Volgens de onderzoekers hebben meer dan 1 miljard mensen in de wereld sinds 2010 toegang tot stroom gekregen en had in 2018 inmiddels 90 procent van de wereldbevolking elektriciteit. Maar bijna 800 miljoen mensen hadden dat nog niet. In 2030 dreigen 620 miljoen mensen nog geen stroom te hebben, grotendeels in Afrikaanse landen ten zuiden van de Sahara, aldus het rapport.

Daarnaast hadden in 2018 nog eens 2,8 miljard mensen in de wereld geen toegang tot schone energiebronnen om te koken. Zij moeten het doen met bijvoorbeeld benzine, hout of kolen, wat door de rook en dampen schadelijk is voor de gezondheid en jaarlijks miljoenen levens eist. Hier gaat het vooral om landen in Aziƫ en Afrika. Volgens de onderzoekers is op dit front sinds 2010 maar amper vooruitgang geboekt. In 2030 dreigen bij de huidige gang van zaken nog altijd 2,3 miljard mensen geen schone energie voor koken te hebben.

"Zelfs voor de huidige ongekende crisis, lag de wereld niet op koers om deze belangrijke duurzame energiedoelstellingen te behalen. Nu zijn ze nog moeilijker geworden. We moeten onze inspanningen verdubbelen om betaalbare, betrouwbare en schone energie voor iedereen te hebben, vooral in Afrikaanse landen ten zuiden van de Sahara waar de noodzaak het grootst is", aldus IEA-directeur Fatih Berol.

Meer uit Financieel

Evacuatie zeevarenden bij Hormuz duurt enkele weken, denkt IMO

LONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.

5 minuten geleden
Elon Musk na koersdaling SpaceX geen biljonair meer

NEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.

2 uur geleden
Damrak toont geen herstel, chipbedrijven weer omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.

3 uur geleden
Brussel wil snijden in dividendbelasting voor vereenvoudiging

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.

3 uur geleden
Brentolie voor het eerst sinds begin Iranoorlog onder 75 dollar

DEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.

5 uur geleden
Beurzen in New York voorzichtig in de plus na techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.

5 uur geleden
Eerste schepen gaan volgens evacuatieplan door Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.

7 uur geleden