Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer nieuwe coronapatiënten in Belgische ziekenhuizen

Meer nieuwe coronapatiënten in Belgische ziekenhuizen

BRUSSEL (ANP) - Ziekenhuizen in België ontvingen dinsdag 48 nieuwe coronapatiënten, het hoogste aantal sinds eind mei. Dat is nog lang niet zo veel als in maart en april, maar kan in de toekomst leiden tot een nieuwe overbelasting van het zorgsysteem.

Viroloog Steven Van Gucht van gezondheidsinstituut Sciensano zei dat woensdag op een persconferentie van de gezondheidsautoriteiten. In Antwerpen ging het om elf patiënten en in Brussel om twaalf. Het coronavirus grijpt de laatste tijd sneller om zich heen in de hoofdstad, waar sinds woensdagochtend op openbare plekken een mondkapjesplicht geldt, net als in de provincie Antwerpen. Daar is de groei van het aantal nieuwe besmettingen inmiddels omgebogen tot een afname van 3 procent.

Landelijk vlakt de groei van het aantal besmettingen verder af. Per dag raakten afgelopen week gemiddeld 604 mensen besmet, een stijging van 12 procent vergeleken met een week eerder. De epidemie is dus nog steeds aan het groeien, waarschuwde Van Gucht.

Volgens de officiële cijfers zijn in België tot nu toe 75.008 mensen besmet geraakt en zijn 9885 mensen overleden door het longvirus.

Meer uit Buitenland

NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 vliegtuig gaan. Eerder op vrijdag werd bekend dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

5 minuten geleden
Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

3 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

3 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

5 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

5 uur geleden
Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

6 uur geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

6 uur geleden