Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer nieuwe coronapatiënten in Belgische ziekenhuizen

Meer nieuwe coronapatiënten in Belgische ziekenhuizen

BRUSSEL (ANP) - Ziekenhuizen in België ontvingen dinsdag 48 nieuwe coronapatiënten, het hoogste aantal sinds eind mei. Dat is nog lang niet zo veel als in maart en april, maar kan in de toekomst leiden tot een nieuwe overbelasting van het zorgsysteem.

Viroloog Steven Van Gucht van gezondheidsinstituut Sciensano zei dat woensdag op een persconferentie van de gezondheidsautoriteiten. In Antwerpen ging het om elf patiënten en in Brussel om twaalf. Het coronavirus grijpt de laatste tijd sneller om zich heen in de hoofdstad, waar sinds woensdagochtend op openbare plekken een mondkapjesplicht geldt, net als in de provincie Antwerpen. Daar is de groei van het aantal nieuwe besmettingen inmiddels omgebogen tot een afname van 3 procent.

Landelijk vlakt de groei van het aantal besmettingen verder af. Per dag raakten afgelopen week gemiddeld 604 mensen besmet, een stijging van 12 procent vergeleken met een week eerder. De epidemie is dus nog steeds aan het groeien, waarschuwde Van Gucht.

Volgens de officiële cijfers zijn in België tot nu toe 75.008 mensen besmet geraakt en zijn 9885 mensen overleden door het longvirus.

Meer uit Buitenland

Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

6 minuten geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

13 minuten geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

56 minuten geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

1 uur geleden
Bultrugwalvis Timmy verzorgd, reddingspoging gaat verder

WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.

3 uur geleden
Reddingsvest van Titanic-overlevende levert bijna 770.000 euro op

LONDEN (ANP) - Een reddingsvest van de gezonken Titanic is geveild voor 670.000 pond (bijna 770.000 euro), melden Britse media. Eersteklaspassagier Laura Mabel Francatelli droeg dit voordat ze een reddingsboot betrad, als een van de zevenhonderd overlevenden van de wereldberoemde scheepsramp in april 1912.

4 uur geleden
Oekraïne claimt aanval op dronefabriek in Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een dronefabriek in het Russische Taganrog, een stad aan de Zee van Azov. Daarbij zou het Russische vermogen om drones te produceren zijn aangetast.

4 uur geleden