Meer nieuwe bedrijven, maar ook meer faillissementen
AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar werd een recordaantal bedrijven opgericht, maar tegelijkertijd nam ook het aantal faillissementen toe. Dat blijkt uit cijfers van bedrijfsinformatiespecialist Graydon.
In 2019 werden 271.000 bedrijven opgericht, bijna 6 procent meer dan een jaar eerder. Daar stond tegenover dat het aantal faillissementen toenam met 4 procent. Dat wijst volgens de onderzoekers op een uitdagender ondernemersklimaat. "Desondanks ligt het aantal faillissementen nog steeds op een laag niveau", nuanceert een woordvoerder. "Bovendien is het aantal starters voor het derde jaar op rij gestegen, wat laat zien dat ondernemers ook nog steeds voldoende kansen zien om zaken te doen"
Er werden duidelijk meer bedrijven opgericht dan er verdwenen. Per saldo nam het aantal bedrijven met ongeveer 144.000 toe. Dat waren met name bedrijven in de zakelijke dienstverlening, bouw en groot- en detailhandel. Die stijging was niet zo hoog als in 2018, toen er nog niet zoveel bedrijven failliet gingen.
Meer uit Financieel
DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
2 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
15 uur geleden