Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer nieuwe bedrijven, maar ook meer faillissementen

Meer nieuwe bedrijven, maar ook meer faillissementen

AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar werd een recordaantal bedrijven opgericht, maar tegelijkertijd nam ook het aantal faillissementen toe. Dat blijkt uit cijfers van bedrijfsinformatiespecialist Graydon.

In 2019 werden 271.000 bedrijven opgericht, bijna 6 procent meer dan een jaar eerder. Daar stond tegenover dat het aantal faillissementen toenam met 4 procent. Dat wijst volgens de onderzoekers op een uitdagender ondernemersklimaat. "Desondanks ligt het aantal faillissementen nog steeds op een laag niveau", nuanceert een woordvoerder. "Bovendien is het aantal starters voor het derde jaar op rij gestegen, wat laat zien dat ondernemers ook nog steeds voldoende kansen zien om zaken te doen"

Er werden duidelijk meer bedrijven opgericht dan er verdwenen. Per saldo nam het aantal bedrijven met ongeveer 144.000 toe. Dat waren met name bedrijven in de zakelijke dienstverlening, bouw en groot- en detailhandel. Die stijging was niet zo hoog als in 2018, toen er nog niet zoveel bedrijven failliet gingen.

Meer uit Financieel

Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

32 minuten geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

46 minuten geleden
Omzet kledingplatform Vinted stijgt tot ruim 1 miljard euro

VILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.

1 uur geleden
Brussel: tol Straat van Hormuz in strijd met internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - Een tolheffing door de Straat van Hormuz is niet in lijn met het internationale recht, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie. "Het internationaal recht garandeert de vrijheid van scheepvaart", aldus de woordvoerder. "In principe betekent het dat er helemaal geen betaling of tol geheven mag worden."

1 uur geleden
IMO-topman: tolheffing Straat van Hormuz is gevaarlijk precedent

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.

3 uur geleden
Pentagon mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig aanmerken als gevaar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.

3 uur geleden
FT: export Amerikaanse olie naar recordhoogte door vraag uit Azië

WASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden