Meer nieuwe auto's in augustus, Kia het populairst
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal auto's dat in augustus op kenteken is gezet, lag 9,2 procent hoger dan een jaar eerder. In totaal kwamen er 23.638 nieuwe personenauto's bij, melden RAI Vereniging, BOVAG en RDC datacenter, die de autoverkopen maandelijks bijhouden. Kia was het populairste merk afgelopen maand.
Na de eerste acht maanden liggen de autoverkopen in Nederland nog achter op vorig jaar. De net geen 200.000 auto's die er dit jaar bijkomen, betekenen een daling van 5,6 procent ten opzichte van 2021. Leveringsproblemen van onderdelen zoals chips blijven de auto-industrie parten spelen. Veel auto's hebben dan ook een lange levertijd.
Kia leverde in augustus 2741 auto's af, ruim 500 meer dan Volkswagen en Toyota. Het Zuid-Koreaanse merk staat ook met twee auto's in de top vijf van meest verkochte modellen. De kleine Picanto is de nummer vier en SUV Niro staat op de vijfde plaats.
De Peugeot 208 was de meest verkochte auto in augustus. Daarvan werden er 865 op kenteken gezet. De Opel Corsa, het broertje van de Peugeot 208, staat op de tweede plaats. De Volkswagen Polo is de nummer drie.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
3 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
4 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
8 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
9 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden