Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer nieuwbouwwoningen verkocht, prijzen gestegen

Meer nieuwbouwwoningen verkocht, prijzen gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal verkochte nieuwbouwwoningen steeg in het vierde kwartaal van vorig jaar met 15 procent tot 6100. Ondanks deze toename is het totale aantal verkochte nieuwbouwwoningen in heel 2023 met 16.600 het laagste in de afgelopen vijf jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), op basis van eigen cijfers en die van het Kadaster en het Europese statistiekbureau Eurostat.

De prijzen van nieuwbouwwoningen waren in het laatste kwartaal 3 procent hoger dan in dezelfde periode een jaar eerder. De gemiddelde verkoopprijs bedroeg ruim 502.000 euro.

Bestaande koopwoningen werden in het vierde kwartaal juist 0,3 procent goedkoper, met een gemiddelde verkoopprijs van 422.000 euro. Het aantal verkochte bestaande woningen daalde met 1,6 procent. Vooral de opgelopen hypotheekrente zet de verkoopprijzen onder druk.

In de Europese Unie stijgen de prijzen van koopwoningen in zeventien landen harder dan in Nederland. Polen staat aan kop met een stijging van 13 procent. Ook in Bulgarije (plus 10 procent) en Kroatiƫ (plus 9 procent) werden huizen een stuk duurder. In Luxemburg daalden de prijzen het hardst met ruim 14 procent.

Eerder werd al bekend dat de huizenprijzen in de Europese Unie in het vierde kwartaal van vorig jaar met 1,5 procent zijn gedaald vergeleken met het voorgaande kwartaal. Dat is de grootste daling sinds begin 2009.

Meer uit Financieel

AEX-index met nieuwe verliesbeurt het weekend in door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.

1 uur geleden
Topman Pinterest wil ban sociale media voor kinderen onder 16

WASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.

1 uur geleden
Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

3 uur geleden
Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

3 uur geleden
Industrieconcern VDL boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.

4 uur geleden
Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.

4 uur geleden
Spanje komt met steunpakket van 5 miljard om Iranoorlog

MADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.

5 uur geleden