Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Nederlandse coronapatiënten naar Duitse ziekenhuizen

Meer Nederlandse coronapatiënten naar Duitse ziekenhuizen

ROTTERDAM (ANP) - Duitse ziekenhuizen kunnen mogelijk meer Nederlandse coronapatiënten opnemen. In diverse regio's in Duitsland is nog ziekenhuiscapaciteit over, omdat daar sprake is van "een minder uitgesproken epidemie", zegt voorzitter Ernst Kuipers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Tot nog toe hebben drie Duitse ziekenhuizen Nederlandse Covid-19-patiënten overgenomen. In totaal gaat het volgens Kuipers tot nu toe om "minder dan tien" patiënten.

"Het hangt er natuurlijk van af hoe het zich daar verder ontwikkelt", aldus Kuipers, die tevens bestuursvoorzitter is van het Erasmus MC in Rotterdam.

Nederlandse ziekenhuizen zijn allemaal drukdoende hun capaciteit op de intensive care uit te breiden. Momenteel zijn al ongeveer 1900 bedden beschikbaar. Dat aantal moet tot zondag nog stijgen tot 2400.

Verdubbelen

"In heel korte tijd je ic-capaciteit verdubbelen is een majeure inspanning", aldus Kuipers. In totaal lagen woensdag 1191 mensen met Covid-19 op de intensivecareafdelingen. Van alle plaatsen op de ic's moeten er ruim 500 beschikbaar blijven voor niet-coronapatiënten.

Kuipers benadrukt dat het "ontzettend belangrijk" is om ook aan hen goede zorg te blijven verlenen. Bedden op de ic blijven bijvoorbeeld ook nodig voor kankerpatiënten die worden geopereerd of mensen die een orgaantransplantatie ondergaan.

Geruststellend

De voorzitter van het LCPS noemt het geruststellend dat het RIVM signaleert dat het aantal nieuwe besmettingen voorzichtig begint af te vlakken. "Maar in een ziekenhuis zien we de situatie weken daarna." Want mensen melden zich daar pas als ze ernstige klachten hebben ontwikkeld.

Kuipers erkent dat de zorg voor coronapatiënten momenteel 'onconventioneel' is. Zo moeten gespecialiseerde verpleegkundigen op ic's nu vaak meer patiënten helpen dan normaal. "Normaal verzorg je bijvoorbeeld met twee verpleegkundigen drie patiënten, of zelfs één op één. Dat verschuift nu naar een op drie of vier." Ander personeel ondersteunt daar dan wel bij. De voorzitter zegt dat deze situatie zo veel mogelijk moet worden voorkomen. Hij benadrukt dat het nog altijd lukt om goede zorg te leveren en dat alles gebeurt in samenspraak met de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).

Meer uit Gezond

Advies: bescherm gezondheid burgers beter tegen klimaatrisico's

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.

17 uur geleden
Rode Kruis begint inzameling om ebolabestrijding uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.

22 uur geleden
WHO haalt miljoenen uit noodfonds na uitbraak ebolavirus

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.

1 dag geleden
WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

5 dagen geleden
WHO: risico op hantavirus voor wereldbevolking blijft laag

GENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.

6 dagen geleden
WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

6 dagen geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden