Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Nederlanders op vakantie in eigen land

Meer Nederlanders op vakantie in eigen land

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gaan op vakantie in eigen land. 44 procent van de Nederlanders doet dat, melden het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen NBTC en Royal Schiphol Group in hun vakantiemonitor.

De vakantiemonitor bestaat uit een serie metingen naar de invloed van de coronacrisis op het reisgedrag. In de vorige meting zei nog 38 procent van de ondervraagden in Nederland met vakantie te gaan. Opvallend, vindt Jos Vranken algemeen directeur NBTC. "Aangezien de verhouding tussen binnen- en buitenlandse vakanties in andere landen gelijk is gebleven."

Bij het maken van de vakantieplannen wordt rekening gehouden met het coronavirus. "We merken nog steeds dat de meeste Nederlanders de drukke toeristische plekken willen mijden", aldus Vranken.

Veel vakanties worden ook pas laat geboekt. Mensen zijn terughoudend in hun reisgedrag, constateert Vranken. "Opvallend is dat ongeveer 25 procent van de mensen met vakantieplannen de vakantie nog niet heeft geboekt. Van deze 25 procent is nog maar de helft zich aan het oriënteren op vakanties, de andere helft dus nog niet. Het is überhaupt de vraag of deze mensen nog op vakantie gaan dit jaar. Dit bevestigt opnieuw dat de toeristische sector nog in een diep dal zit en dit voorlopig ook zal blijven."

Meer uit Binnenland

Meer dan een uur storing DigiD door ddos-aanval

DEN HAAG (ANP) - Online-inlogservice DigiD was vrijdagmiddag slecht bereikbaar door een ddos-aanval. De website digid.nl was nog wel bereikbaar, maar inloggen ging moeizaam, volgens een woordvoerder van overheidsagentschap Logius. De aanval begon om 13.22 uur. Om 14.49 uur was de storing verholpen.

14 minuten geleden
NVWA waarschuwt voor kindervestjes Wibra

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt consumenten voor een vestje van de Wibra dat door baby's en jonge kinderen gedragen kan worden. De knoopjes van het kledingstuk kunnen makkelijk afbreken. Dat kan voor verstikkingsgevaar zorgen bij jonge kinderen, aldus de NVWA.

24 minuten geleden
Eichelsheim wil 'Spotify voor drones' om niet ingehaald te worden

RIGA (ANP) - Defensie moet voortaan abonnementen of leasecontracten afsluiten met dronefabrikanten, vindt Commandant der Strijdkrachten (CDS) Onno Eichelsheim. Met een 'Spotify voor drones' hoopt hij te voorkomen dat Defensie onbemande systemen inslaat die al meteen weer achterhaald zijn door de voortrazende innovatierace. "Je gaat met een fabrikant in zee die ervoor zorgt dat je elke keer de nieuwste versie krijgt."

29 minuten geleden
Mist zorgt voor hinder vliegverkeer op Schiphol en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - De mist heeft vrijdag voor hinder gezorgd op Schiphol en Eindhoven Airport. Op Schiphol haalden luchtvaartmaatschappijen uit voorzorg enkele tientallen vluchten uit het schema. Doordat het zicht al vroeg verbeterde, kon het vliegverkeer daar weer volgens de normale dienstregeling verlopen, meldt een woordvoerder.

33 minuten geleden
Meer gemeenten maken afspraken over verdelen opvang asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Meer gemeenten verdelen de opvang van asielzoekers en statushouders. Ze hebben samen afspraken gemaakt over de verdeling van die mensen. De spreidingswet, waar gemeenten aan moeten voldoen, biedt die ruimte.

1 uur geleden
Heerma ziet 'zorgwekkende signalen' over mogelijke jongerenrellen

DEN HAAG (ANP) - Over mogelijke rellen van jongeren gaan "zorgwekkende berichten" rond, zegt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). Hij wijdt daar weinig over uit en verwijst verder naar lokale autoriteiten. "Daar ligt de verantwoordelijkheid voor het nemen van maatregelen."

2 uur geleden
Van Essen: best diepgegaan met verbeteringen stikstofplannen

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen is naar eigen zeggen "best diepgegaan, met allerlei verbeteringen" aan zijn stikstofplannen. De D66-bewindsman heeft tot donderdagavond laat en vrijdagochtend met boerenorganisaties LTO en NAJK overlegd. Hij herhaalt dat dit geen onderhandelingen zijn. "Ik vond de gesprekken af en toe echt wel kritisch."

2 uur geleden