Meer Nederlanders op vakantie in eigen land
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gaan op vakantie in eigen land. 44 procent van de Nederlanders doet dat, melden het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen NBTC en Royal Schiphol Group in hun vakantiemonitor.
De vakantiemonitor bestaat uit een serie metingen naar de invloed van de coronacrisis op het reisgedrag. In de vorige meting zei nog 38 procent van de ondervraagden in Nederland met vakantie te gaan. Opvallend, vindt Jos Vranken algemeen directeur NBTC. "Aangezien de verhouding tussen binnen- en buitenlandse vakanties in andere landen gelijk is gebleven."
Bij het maken van de vakantieplannen wordt rekening gehouden met het coronavirus. "We merken nog steeds dat de meeste Nederlanders de drukke toeristische plekken willen mijden", aldus Vranken.
Veel vakanties worden ook pas laat geboekt. Mensen zijn terughoudend in hun reisgedrag, constateert Vranken. "Opvallend is dat ongeveer 25 procent van de mensen met vakantieplannen de vakantie nog niet heeft geboekt. Van deze 25 procent is nog maar de helft zich aan het oriënteren op vakanties, de andere helft dus nog niet. Het is überhaupt de vraag of deze mensen nog op vakantie gaan dit jaar. Dit bevestigt opnieuw dat de toeristische sector nog in een diep dal zit en dit voorlopig ook zal blijven."
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op meerdere plekken in het land hebben woensdagochtend minder treinen gereden door ijs aan de bovenleiding. De verstoringen waren in de loop van de ochtend voorbij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dat mensen meer vuurwerk afsteken vanwege het aanstaande landelijke verbod. Terwijl de meeste gemeenten een verloop verwachten dat aansluit bij eerdere jaren, maken sommige zich zorgen over meer overlast, schade en gevaarlijke situaties. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In vrijwel het hele land kunnen de wegen woensdagochtend spiegelglad zijn. Het KNMI waarschuwt met code geel voor de plaatselijke gladheid. Die waarschuwing geldt overal, behalve in het IJsselmeergebied (Afsluitdijk en Houtribdijk) en op de Waddeneilanden.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.
13 uur geleden