Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Nederlanders hebben noodpakket in huis

Meer Nederlanders hebben noodpakket in huis

DEN HAAG (ANP) - Een op de drie Nederlanders heeft een noodpakket in huis, wijst onderzoek van het Rode Kruis uit. In 2023 ging het nog om een op de vijf mensen. Volgens het Rode Kruis ontbreken er wel nog belangrijke spullen, zoals water en een noodradio.

60-plussers hebben vaker zo'n pakket in huis dan mensen onder de 39 jaar. Meer dan de helft van de Nederlanders heeft contant geld in huis, vaak rond de 100 of 200 euro. Slechts 40 procent heeft voldoende water in huis, terwijl dat juist een eerste levensbehoefte is, stelt het Rode Kruis. De overheid raadt 3 liter per persoon per dag aan.

Bijna de helft van de mensen weet niet hoe ze aan informatie komen tijdens een noodsituatie, bij mensen onder de 30 jaar is dat zelfs 62 procent. "Als de stroom uitvalt, is de impact veel groter dan mensen denken", aldus Suzanne Segaar, hoofd Nationale Hulp van het Rode Kruis. "Mensen geven in ons onderzoek aan dan 112 te bellen of op internet op te zoeken wat ze moeten doen. Maar 112 moet beschikbaar blijven voor levensbedreigende situaties en internet werkt niet zonder stroom. Slechts twee op de vijf mensen heeft een noodradio, maar die radio op batterijen is essentieel. Zo kan je constant het nieuws via een rampenzender volgen."

Bekendheid

Het noodpakket heeft de afgelopen tijd aan bekendheid gewonnen, onder meer door advies hierover van de overheid. In 2023 had 60 procent van de mensen zonder een noodpakket hier nog nooit over nagedacht. Dat is inmiddels gehalveerd naar 29 procent, aldus het Rode Kruis.

Het onderzoek is uitgevoerd onder ongeveer 1100 mensen.

Meer uit Binnenland

Honderden demonstreren in IJsselstein tegen asielnoodopvang

IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.

1 uur geleden
Rechter: minister mocht bed-bad-brood van 16 mensen niet stoppen

ROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.

1 uur geleden
Jetten: Spanje is en blijft volwaardig lid van NAVO

NICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.

2 uur geleden
Aantal opvangplekken asielzoekers Loosdrecht teruggeschroefd

LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.

4 uur geleden
OM in beroep tegen vonnis brandstichter Arnhemse binnenstad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.

6 uur geleden
Cel- en taakstraf voor geweld bij protest noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.

6 uur geleden
Kabinet ziet geen opties voor exportstop vechthonden naar Israël

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.

6 uur geleden