Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Nederlanders hebben dit jaar blauwe envelop ontvangen

Meer Nederlanders hebben dit jaar blauwe envelop ontvangen

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 9,2 miljoen Nederlanders hebben de afgelopen weken een blauwe envelop in de bus gekregen met de oproep aangifte over 2023 te doen. Het gaat om 7,3 miljoen particulieren en 1,9 miljoen ondernemers.

Dat zijn er meer dan vorig jaar. Toen kregen 8,8 miljoen mensen een aangiftebrief, 7 miljoen particulieren en 1,8 miljoen ondernemers. De toename komt mogelijk door een groei van het aantal belastingplichtigen in Nederland. Peter Hein van Mulligen, hoofdeconoom van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), zei onlangs dat er steeds meer mensen met betaald werk zijn.

Vanaf 1 maart is het weer mogelijk om aangifte te doen. Wie dat binnen een maand doet, krijgt uiterlijk 1 juli te horen of ze geld terugkrijgen of moeten betalen.

Aangifte doen is mogelijk tot 1 mei. Dit jaar wil de Belastingdienst extra aandacht vragen voor de mogelijkheden om extra hulp te krijgen bij het invullen van de gegevens. Dat kan door een afspraak te maken bij een balie of steunpunt, maar ook beeldbellen is mogelijk.

Meer uit Financieel

Rechter verklaart deal van Trump met belastingdienst ongeldig

MIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.

41 minuten geleden
Intel investeert 5 miljard euro extra in Ierse chipfabrieken

DUBLIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat 5 miljard euro extra investeren in Ierland om de productie van geavanceerde processors uit te breiden. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag die wordt aangewakkerd door kunstmatige intelligentie (AI). De investering moet Ierland maken tot "een leidend Europees productiecentrum".

1 uur geleden
VN-scheepvaartorganisatie tegen tol van Trump Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) bestaat er geen juridische grondslag om tol te heffen enkel voor de doorvaart door een zeestraat. Daarmee reageert de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties op het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om compensatie te vragen voor de kosten van het beschermen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
AEX licht hoger ondanks oplaaiend geweld in het Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag ondanks de onrust in het Midden-Oosten met een lichte plus gesloten. Beleggers bleven wel voorzichtig door het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran, wat de stemming op de beurs drukte. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.

3 uur geleden
Staten VS naar rechter om miljardenovername Warner door Paramount

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - Twaalf Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangekondigd tegen de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Ze vrezen voor het wegvallen van concurrentie als de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns samengaan.

3 uur geleden
Reuters: topman Shein stapt op nu beursgang lijkt te slagen

LONDEN (ANP) - Donald Tang, uitvoerend voorzitter van fastfashionretailer Shein, treedt onverwacht af. Dat melden drie ingewijden aan persbureau Reuters. De topman krijgt een adviserende rol nu zijn missie om het bedrijf naar de beurs te brengen bijna is voltooid, zo melden de bronnen. Shein zelf gaf geen commentaar.

3 uur geleden
FT: plan voor nieuwe haven in VAE om Straat van Hormuz te mijden

FUJAIRAH (ANP) - Havenexploitant DP World heeft plannen voor een nieuwe haven aan de oostkust van de Verenigde Arabische Emiraten. Dat meldt de Financial Times. De haven in Fujairah moet ervoor zorgen dat scheepvaart niet door de Straat van Hormuz hoeft. Voor de grootste haven van het land in Jebel Ali is dat wel het geval.

3 uur geleden