Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer NAVO-patrouilles Oostzee en verdacht schip zo nodig geënterd

Meer NAVO-patrouilles Oostzee en verdacht schip zo nodig geënterd

HELSINKI (ANP) - De NAVO gaat meer patrouilleren op de Oostzee met onder meer zeedrones, marinevliegtuigen en fregatten. NAVO-landen rond de Oostzee gaan verdachte schepen van bijvoorbeeld de Russische 'schaduwvloot' ook sneller volgen en zo nodig enteren en opbrengen, hebben ze afgesproken op een top in Helsinki.

De NAVO gaat "terugvechten" tegen ondermijnende aanvallen, zei NAVO-topman Mark Rutte na afloop van het topoverleg met de leiders van Duitsland, Polen, Denemarken, Finland, Zweden, Estland, Letland en Litouwen. NAVO-schepen, sinds vorige week onder leiding van het Nederlandse fregat de Tromp, bewaken de zee waar steeds vaker kabels en pijpleidingen lijken te worden stukgetrokken. De patrouilles op de uitgestrekte wateren worden uitgebreid, kondigde de NAVO aan.

De NAVO-landen gaan naar Fins voorbeeld ook kordater optreden tegen de vaak duistere schepen die Rusland gebruikt om westerse sancties te ontduiken en die het de laatste tijd op onderzeese infrastructuur lijken te hebben gemunt. Finland dirigeerde een schip dat een belangrijke kabel zou hebben stukgetrokken vorige maand naar een Finse haven, doorzocht het en legde het aan de ketting.

Meer uit Buitenland

Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

21 minuten geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

34 minuten geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

2 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

2 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

5 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

5 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

7 uur geleden