Meer mobiele klanten en breedbandaansluitingen bij KPN
ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft in het afgelopen kwartaal meer nieuwe mobiele klanten aan zich gebonden. De telecomprovider kreeg er zowel op de consumentenmarkt als de zakelijke markt meer klanten bij. Ook steeg het aantal consumenten met een breedbandaansluiting.
In totaal kwamen er 18.000 mobiele abonnees bij in de consumentenmarkt en steeg het aantal zakelijke klanten met mobiele simkaarten met 39.000. Het aantal consumenten met een breedbandaansluiting steeg met 4000.
Mede hierdoor laten de halfjaarcijfers van KPN groei zien ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. In totaal kwam de omzet over de eerste zes maanden uit op 2,9 miljard euro, een stijging van 0,8 procent. De nettowinst bedroeg 407 miljoen euro, 7,7 procent hoger dan het jaar ervoor.
Glasvezel
Topman Joost Farwerck noemt het eerste halfjaar van KPN "solide".
KPN heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw tienduizenden huishoudens aangesloten op zijn netwerk voor glasvezel. In het tweede kwartaal kwamen er 83.000 huishoudens bij, meldt het bedrijf in zijn resultaten. Het totale aantal, inclusief het samenwerkingsproject met Glaspoort, komt uit op bijna 6 miljoen. Het telecombedrijf richt zich al langer op de uitrol van glasvezel en is volgens de topman nog steeds koploper in de Nederlandse glasvezelmarkt. KPN blijft zich volgens de topman "inzetten om glasvezeldekking in Nederland verder uit te breiden".
Met glasvezel kreeg KPN afgelopen kwartaal wel een teleurstelling te verwerken. Toezichthouder ACM keurde de deal om een deel van het glasvezelnetwerk van Delta Fiber over te nemen niet goed. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Niet alleen toekomstige woningbouwprojecten krijgen steeds moeilijker een aansluiting op het stroomnet, ook bouwprojecten die bijna klaar zijn, lopen hier inmiddels tegenaan. Zelfs nieuwbouwwoningen die te koop staan en woningen die al zijn verkocht, kunnen vaak niet op tijd op het stroomnet worden aangesloten, waarschuwt brancheorganisatie WoningBouwersNL.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, wijst beschuldigingen van het plaatsen van verboden sjoemelsoftware in campers nadrukkelijk van de hand. De beschuldigingen zijn "ongegrond en niet onderbouwd", reageert het bedrijf op een aangekondigde rechtszaak door belangenorganisaties.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV dreigen met stakingen in het streekvervoer als de werkgevers geen gehoor geven aan hun ultimatum. De onderhandelingen over een nieuwe cao in het openbaar vervoer liepen in juli al vast. De vakbonden bereiden acties voor vanaf 12 oktober en denken aan één stakingsdag per week tot aan de kerst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar met bijna 2 procent gedaald tot 264.701 stuks. In september schoot de verkoop echter met bijna 13 procent omhoog, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De snelheid waarmee het aantal cyberaanvallen toeneemt is beangstigend. Dat zei de topman van het Franse defensie- en technologieconcern Thales, Patrice Caine, donderdag. Volgens hem worden die aanvallen inmiddels ook vaker ondersteund door een overheid en richten die cyberaanvallen zich met name op kritieke diensten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs zijn voorzichtig begonnen op de eerste handelsdag van het vierde kwartaal. De stemming werd gedrukt door olieprijzen die weer licht opliepen. Een optimistische vooruitblik van het Amerikaanse chipconcern Micron Technology, die woensdag na het slot van Wall Street bekend werd, gaf beleggers wel weer meer vertrouwen in de chipsector.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is afgelopen maand gegroeid. Het gaat om de grootste stijging in bijna vier jaar en wijst op een duidelijke verbetering van de stand van zaken in de sector. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi).
4 uur geleden