Meer militaire samenwerking tussen Verenigd Koninkrijk en India
NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk en India gaan meer en nauwer samenwerken op militair gebied. De Britse premier Boris Johnson en zijn Indiase collega Narendra Modi hebben daar vrijdag in New Delhi een akkoord over ondertekend.
"We hebben gedeelde belangen in de Indische en Stille Oceaan die open en vrij moeten blijven", aldus Johnson. De premier prees de lange relatie tussen het Verenigd Koninkrijk en de voormalige kolonie India en zei dat deze overeenkomsten voor de komende decennia zijn.
Het Verenigd Koninkrijk gaat India onder meer helpen met het bouwen van eigen gevechtsvliegtuigen. Het is ook de bedoeling dat de landen aan het einde van het jaar een vrijhandelsakkoord tekenen.
India wordt gezien als een van de vier landen, samen met Japan, Australië en de Verenigde Staten, die moeten opstaan tegen een steeds agressiever China in de regio. Het land is echter ook een trouwe bondgenoot van Rusland, waar het meeste Indiase militaire materieel vandaan komt.
Het bezoek van Johnson wordt door Britse media gezien als een poging om India verder van Rusland af te duwen. "De dreiging van autocratische machten wordt steeds groter, daarom is het belangrijk dat we onze samenwerking verdiepen", aldus Johnson.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
4 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.
5 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.
9 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ierland werkt aan veiligheidsmaatregelen tegen drones voordat het volgend jaar het EU-voorzitterschap overneemt. De krant The Irish Times schrijft dat versneld een antidronesysteem wordt aangeschaft en dat de politie de beschikking moet krijgen over korte-afstandswapens om onbemande toestellen tegen te houden. Ook zou worden overwogen de hulp in te schakelen van grote EU-landen, die bijvoorbeeld een oorlogsschip naar Dublin kunnen sturen om te helpen bij het verdedigen van het luchtruim.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De grote internationale pakketvervoerders UPS en FedEx houden hun vrachtvliegtuigen van het type McDonnell Douglas MD-11 voorlopig aan de grond. Dat besluit volgt op het neerstorten van zo'n toestel van UPS in het Amerikaanse Louisville, met veertien doden tot gevolg.
11 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Een tornado heeft een ravage aangericht en veel slachtoffers gemaakt in het zuiden van Brazilië. De wervelwind trof daar de circa 14.000 inwoners tellende plaats Rio Bonito do Iguaçu. De autoriteiten maken melding van zeker vijf doden en 432 gewonden.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De vredesonderhandelingen tussen Pakistan en Afghanistan zijn opnieuw op niets uitgelopen. Dat meldt de Afghaanse regering, die Islamabad een "onverantwoorde en niet-meewerkende houding" verwijt.
13 uur geleden