Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer mensen tevreden over hun financiële situatie

Meer mensen tevreden over hun financiële situatie

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen in Nederland waren vorig jaar tevreden over hun financiële situatie. Volgens onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was vorig jaar 79 procent van de mensen van 18 jaar en ouder tevreden over de financiën, tegen 77 procent een jaar eerder. Daarnaast maakte 54 procent zich geen zorgen over zijn of haar financiële toekomst. Dat was 50 procent een jaar daarvoor.

De tevredenheid over de financiën was in 2021 het grootst met 82 procent van de mensen. In dat jaar had ook 58 procent geen zorgen over de financiële toekomst. Het aandeel ontevreden mensen over de financiën bedroeg vorig jaar 5 procent. De rest is tevreden noch ontevreden.

Mensen met de hoogste inkomens zijn het minst bezorgd over de financiën. Die met de laagste inkomens zijn juist het meest bezorgd. Van die groep maakt 38 procent zich veel zorgen over de financiële toekomst. Verder zijn ouders in eenoudergezinnen het minst vaak tevreden over de financiën. De grootste tevredenheid is er bij stellen zonder kinderen.

Huurders en kopers

Het CBS zegt verder dat huurders die huurtoeslag ontvangen zich met 37 procent het vaakst zorgen maken over hun financiële toekomst. Dat is wel een daling vergeleken met het jaar ervoor, toen het ging om 46 procent. Van de huurders die geen huurtoeslag ontvangen, maakt 35 procent zich veel zorgen.

Mensen met een koopwoning zijn met 21 procent het minst vaak bezorgd. Het verschil tussen huurders en kopers hangt samen met inkomen: huurders hebben gemiddeld een lager inkomen en maken zich daardoor vaker zorgen over hun financiële toekomst.

Meer uit Financieel

iDEAL ziet aantal aankopen voor Black Friday licht dalen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.

30 minuten geleden
Staking België blijft reizigers hard raken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.

57 minuten geleden
EasyJet-directeur ziet benadeelde opstappers op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.

2 uur geleden
Vakbond FNV: banenverlies ABN AMRO 'ronduit schokkend'

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".

2 uur geleden
CNV: ABN AMRO trakteert werknemers op 'onaangename verrassing'

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."

3 uur geleden
EasyJet profiteert van populariteit eigen reisorganisatie

LONDEN (ANP) - EasyJet heeft in het afgelopen boekjaar de omzet en winst verhoogd. Daarbij profiteerde de budgetluchtvaartmaatschappij van zijn snelgroeiende divisie die complete vakanties aanbiedt. Die presteerde zo goed dat easyJet zijn winstdoel voor dit onderdeel in 2030 heeft verhoogd.

4 uur geleden
ABN AMRO gelooft dat AI werk van personeel kan overnemen

AMSTERDAM (ANP) - Topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) werk van medewerkers kan overnemen. Volgens haar treft de grote reorganisatie die de bank dinsdag aankondigde daarom vooral ondersteunend personeel, over de gehele breedte van de bank. Bij de klantenservice, de operationele afdeling en het team dat controleert op mogelijk witwassen, wordt de werkgelegenheid met zo'n 35 procent ingekrompen.

4 uur geleden