Meer mensen op zomervakantie, duurzaamheid minder belangrijk
DEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders gaan deze zomer op vakantie dan vorig jaar het geval was, meldt de ANWB op basis van een vakantieonderzoek onder 1027 mensen. Ook is de groep mensen die tijdens de vakantie duurzame keuzes links laat liggen gegroeid, terwijl de groep die duurzaamheid belangrijk vindt en bereid is daarvoor te betalen juist is gekrompen.
Deze zomer gaat 73 procent van de Nederlanders op vakantie, tegen 65 procent vorig jaar. 30 procent kiest voor een vakantie in eigen land, met Gelderland, Limburg en Drenthe als populairste bestemmingen.
Duitsland is de favoriete buitenlandse bestemming binnen Europa, gevolgd door Frankrijk. Vanwege de hoge temperaturen in Zuid-Europa kiest 17 procent voor een koelere bestemming in het midden en noorden van Europa. Een even grote groep trekt juist naar het zuiden om gegarandeerd te zijn van warm weer. Ook zijn goedkopere bestemmingen zoals Albanië of Slovenië in trek.
Bestemmingen buiten EU
15 procent van de vakantiegangers kiest voor een vakantie buiten Europa. Nederlanders reizen veelal af naar bestemmingen als de VS, Nederlandse Antillen, Mexico, Thailand, Turkije, Marokko en Egypte.
Volgens de ANWB vinden vakantiegangers duurzaamheid deze zomer minder belangrijk. Zo is de groep die aangeeft gedurende het jaar genoeg duurzame keuzes te maken, maar dit tijdens de vakantie even niet te doen uit ontspanningsoverwegingen, gestegen van 23 naar 26 procent. Waar vorig jaar nog 17 procent van de vakantiegangers duurzaamheid belangrijk vond en bereid was ervoor te betalen, is dat dit jaar nog maar 13 procent.
Auto geniet voorkeur
Mensen gaan het liefst met de auto op vakantie (55 procent), gevolgd door het vliegtuig (32 procent) en de trein (7 procent).
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
14 uur geleden