Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer mensen op zomervakantie, duurzaamheid minder belangrijk

Meer mensen op zomervakantie, duurzaamheid minder belangrijk

DEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders gaan deze zomer op vakantie dan vorig jaar het geval was, meldt de ANWB op basis van een vakantieonderzoek onder 1027 mensen. Ook is de groep mensen die tijdens de vakantie duurzame keuzes links laat liggen gegroeid, terwijl de groep die duurzaamheid belangrijk vindt en bereid is daarvoor te betalen juist is gekrompen.

Deze zomer gaat 73 procent van de Nederlanders op vakantie, tegen 65 procent vorig jaar. 30 procent kiest voor een vakantie in eigen land, met Gelderland, Limburg en Drenthe als populairste bestemmingen.

Duitsland is de favoriete buitenlandse bestemming binnen Europa, gevolgd door Frankrijk. Vanwege de hoge temperaturen in Zuid-Europa kiest 17 procent voor een koelere bestemming in het midden en noorden van Europa. Een even grote groep trekt juist naar het zuiden om gegarandeerd te zijn van warm weer. Ook zijn goedkopere bestemmingen zoals Albanië of Slovenië in trek.

Bestemmingen buiten EU

15 procent van de vakantiegangers kiest voor een vakantie buiten Europa. Nederlanders reizen veelal af naar bestemmingen als de VS, Nederlandse Antillen, Mexico, Thailand, Turkije, Marokko en Egypte.

Volgens de ANWB vinden vakantiegangers duurzaamheid deze zomer minder belangrijk. Zo is de groep die aangeeft gedurende het jaar genoeg duurzame keuzes te maken, maar dit tijdens de vakantie even niet te doen uit ontspanningsoverwegingen, gestegen van 23 naar 26 procent. Waar vorig jaar nog 17 procent van de vakantiegangers duurzaamheid belangrijk vond en bereid was ervoor te betalen, is dat dit jaar nog maar 13 procent.

Auto geniet voorkeur

Mensen gaan het liefst met de auto op vakantie (55 procent), gevolgd door het vliegtuig (32 procent) en de trein (7 procent).

Meer uit Binnenland

COA maakt voorwaarden voor voorrang opvang Ter Apel bekend

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.

14 minuten geleden
Bas Eickhout stopt in EU-parlement, deels om 'ongepaste relaties'

STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.

1 uur geleden
Kabinet ontbiedt ambassadeur om behandeling opvarenden flotilla

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.

2 uur geleden
Medewerkers ov staken op 24 juni in de ochtend, meldt FNV

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.

4 uur geleden
Verdachte van explosie bij D66-kantoor blijft langer vastzitten

DEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.

4 uur geleden
Oplevering nieuwe fregatten van Damen loopt jaren vertraging op

DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.

6 uur geleden
Misbruikwebsite Motherless weer online na ingrijpen OM

BREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.

7 uur geleden