Meer mensen naar teststraat GGD, veel minder toegangstesten
UTRECHT (ANP) - Nu het aantal coronagevallen weer toeneemt, stijgt ook het aantal mensen dat zich bij de GGD laat testen op besmetting. In de teststraten werden vorige week 602.825 testen uitgevoerd, meldt de overkoepelende GGD GHOR Nederland, tegenover ongeveer 375.000 een week eerder.
De commerciële teststraten hebben het juist veel rustiger nu carnaval achter de rug is. Zij hadden vorige week 187.732 afspraken voor toegangstesten staan, tegen 372.000 in de week ervoor. Op de meeste plekken hoeven mensen geen negatieve uitslag van een toegangstest te laten zien om binnen te komen. Die plicht geldt alleen nog voor mensen die een binnenevenement met meer dan vijfhonderd bezoekers willen bijwonen. Iedereen moet zich dan op corona laten testen, gevaccineerd of niet.
Stichting Open Nederland, de organisatie achter de toegangstesten, zegt dat het aantal beschikbare locaties in de afgelopen weken licht is gedaald. Of die daling doorzet, weet de stichting niet. De organisatie denkt dat de commerciële testers wachten op de nieuwe coronaregels, waar het kabinet volgende week over besluit. Het nieuwe 'weegmoment' is op 15 maart.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
16 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
2 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
4 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
5 uur geleden