Meer mensen met arbeidsbeperking aan het werk volgens UWV
AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van alle Nederlanders met een arbeidsbeperking had aan het einde van 2022 een baan. Volgens het UWV was dat aandeel niet eerder zo hoog, constateert de uitkeringsinstantie op basis van de meest recente cijfers. Dat zou onder meer komen door de krapte op de arbeidsmarkt.
Het UWV ziet vooral dat meer mensen aan het werk gaan met een zogeheten Participatiewet-uitkering. Die wet moet ervoor zorgen dat meer mensen aan het werk gaan, ook mensen met een arbeidsbeperking. Uit die groep had bijna 52 procent van de Nederlanders een baan eind 2022. Ook het aandeel mensen met een Wajong-uitkering groeide tot bijna 51 procent. Die uitkering is bedoeld voor mensen die al vanaf jonge leeftijd ziek zijn of een handicap hebben, maar wel zouden kunnen werken.
De percentages blijven nog wel achter bij het aantal werkende Nederlanders in algemene zin. Van de beroepsbevolking heeft volgens het UWV namelijk ruim 82 procent een baan.
De uitkeringsinstantie merkt ten slotte dat ook werkgevers meer mensen met een beperking in dienst nemen. Uit een enquête die het UWV onder hen afnam, komt naar voren dat bijna 15 procent van hen tenminste een dergelijke medewerker in dienst had. Dat is 2 procentpunt meer dan twee jaar eerder. Met name in het onderwijs en voor de overheid werkten relatief veel Nederlanders met een arbeidsbeperking.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
8 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.
10 minuten geledenGHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.
2 uur geleden