Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer mensen met arbeidsbeperking aan het werk volgens UWV

Meer mensen met arbeidsbeperking aan het werk volgens UWV

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van alle Nederlanders met een arbeidsbeperking had aan het einde van 2022 een baan. Volgens het UWV was dat aandeel niet eerder zo hoog, constateert de uitkeringsinstantie op basis van de meest recente cijfers. Dat zou onder meer komen door de krapte op de arbeidsmarkt.

Het UWV ziet vooral dat meer mensen aan het werk gaan met een zogeheten Participatiewet-uitkering. Die wet moet ervoor zorgen dat meer mensen aan het werk gaan, ook mensen met een arbeidsbeperking. Uit die groep had bijna 52 procent van de Nederlanders een baan eind 2022. Ook het aandeel mensen met een Wajong-uitkering groeide tot bijna 51 procent. Die uitkering is bedoeld voor mensen die al vanaf jonge leeftijd ziek zijn of een handicap hebben, maar wel zouden kunnen werken.

De percentages blijven nog wel achter bij het aantal werkende Nederlanders in algemene zin. Van de beroepsbevolking heeft volgens het UWV namelijk ruim 82 procent een baan.

De uitkeringsinstantie merkt ten slotte dat ook werkgevers meer mensen met een beperking in dienst nemen. Uit een enquête die het UWV onder hen afnam, komt naar voren dat bijna 15 procent van hen tenminste een dergelijke medewerker in dienst had. Dat is 2 procentpunt meer dan twee jaar eerder. Met name in het onderwijs en voor de overheid werkten relatief veel Nederlanders met een arbeidsbeperking.

Meer uit Financieel

Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

14 minuten geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in zijn jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

27 minuten geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

44 minuten geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

2 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

2 uur geleden
Franse autoriteiten willen Elon Musk ondervragen over X

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X, waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.

2 uur geleden
Nederlands toerismebureau: minder bezoekers uit Azië door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.

3 uur geleden