Meer mensen doen mee aan kikkerdriltelling
NIJMEGEN (ANP) - Dit jaar hebben zo'n 600 mensen gegevens aangeleverd voor de jaarlijkse landelijke kikkerdriltelling. "Er telden zo'n 300 mensen in hun eigen tuin en zo'n 300 in natuurgebieden", zegt een woordvoerder van kennisorganisatie RAVON. "Vorig jaar telden er 400 mensen in hun tuin en natuurgebieden samen."
In totaal zijn er zo'n 10.000 eiklompen geteld, wat betekent dat er zo'n 20.000 kikkers in de tuinen en natuurgebieden dichtbij steden zitten. "Dit is natuurlijk een steekproef, dus als je alles in Nederland zou tellen kom je waarschijnlijk op ongeveer 100.000 eiklompen uit. Dat laat zien dat het goed gaat met de kikkers. De tellingen zijn voornamelijk in tuinen dichtbij steden gedaan."
De afgelopen twee weken konden mensen meedoen met de telling. "We zijn blij met elke waarneming, dan kunnen wij weer meer kennis vergaren. De telling wordt steeds bekender en komt nu in een goede tijd omdat iedereen thuiszit."
Meer uit Binnenland
ENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.
2 uur geledenBALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".
4 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.
5 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen in Nederland neemt amper af ten opzichte van vorig jaar, hoewel de afgesproken nieuwbouwbeloftes wel worden waargemaakt. Dat blijkt uit cijfers van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting. Het tekort wordt geschat op ruim 20.200 woningen. Dat is vergelijkbaar met het tekort van 21.000 in 2025. Kenniscentrum Kences stelt dat er meer maatregelen nodig zijn voor de realisatie van meer studentenhuisvesting. "Sociale studentenhuisvesters kunnen zo 15.000 tot 25.000 meer studentenwoningen bouwen."
7 uur geledenHEUMEN (ANP) - De gemeente Heumen maakt donderdag bekend of het huis in Overasselt dat dinsdag werd belaagd door tientallen bewapende mensen, wordt gesloten. Ook komt er dan meer informatie over "eventuele aanvullende maatregelen", liet burgemeester Joerie Minses woensdag weten.
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Joeri Minses, de burgemeester van de gemeente Heumen, roept de inwoners van Overasselt en omgeving op om rustig te blijven na dreigbeelden die in de media circuleren. Minses zegt dat de onrust in zijn gemeente toeneemt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van dinsdag.
8 uur geleden