Meer mensen doen mee aan kikkerdriltelling
NIJMEGEN (ANP) - Dit jaar hebben zo'n 600 mensen gegevens aangeleverd voor de jaarlijkse landelijke kikkerdriltelling. "Er telden zo'n 300 mensen in hun eigen tuin en zo'n 300 in natuurgebieden", zegt een woordvoerder van kennisorganisatie RAVON. "Vorig jaar telden er 400 mensen in hun tuin en natuurgebieden samen."
In totaal zijn er zo'n 10.000 eiklompen geteld, wat betekent dat er zo'n 20.000 kikkers in de tuinen en natuurgebieden dichtbij steden zitten. "Dit is natuurlijk een steekproef, dus als je alles in Nederland zou tellen kom je waarschijnlijk op ongeveer 100.000 eiklompen uit. Dat laat zien dat het goed gaat met de kikkers. De tellingen zijn voornamelijk in tuinen dichtbij steden gedaan."
De afgelopen twee weken konden mensen meedoen met de telling. "We zijn blij met elke waarneming, dan kunnen wij weer meer kennis vergaren. De telling wordt steeds bekender en komt nu in een goede tijd omdat iedereen thuiszit."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In diverse steden zijn fans van Marokko de straat op gegaan na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd tegen Frankrijk. In de Schilderswijk rijden veel auto's en scooters op de Vaillantlaan toeterend heen en weer en klinken een paar harde vuurwerkknallen. Ook staan er veel mensen langs de kant van de weg, ziet een ANP-verslaggever.
15 minuten geledenOLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is sprake van wanbeheer, meldt de onderwijsinspectie. Het bestuur van de islamitische school heeft "langdurig en in ernstige mate nagelaten" om het onderwijs te verbeteren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar de gezamenlijke militaire oefeningen die Frankrijk wil organiseren met de bondgenoten van Oekraïne. Het ministerie van Defensie heeft "een positieve grondhouding", laat het weten.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven ligt vanaf oktober negen maanden stil vanwege de vervanging van de spoorbrug over de Gouwe. Die is op zich veilig, maar er is "beweging geconstateerd in de landhoofden en middenpijler van de spoorbrug", aldus de NS.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de rechtbank in Utrecht demonstreren donderdagmiddag tientallen mensen tegen de vrijspraak van twee mannen (45 en 48) voor de verkrachting van een 17-jarig meisje in Nieuwegein. De veertigers werden vrijgesproken omdat volgens de rechtbank niet kon worden vastgesteld dat het minderjarige slachtoffer zich in een 'bijzonder kwetsbare positie' bevond. De actie wordt georganiseerd door de Dolle Mina's.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank Zeeland-West-Brabant heeft een 34-jarige man veroordeeld tot een celstraf van 27,5 jaar voor het doodschieten van een man op de Visodeweg in het Zeeuwse Ritthem in september 2024. Een andere man werd tijdens het vluchten beschoten en later zwaargewond aangetroffen.
10 uur geleden