Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer mensen doen mee aan kikkerdriltelling

Meer mensen doen mee aan kikkerdriltelling

NIJMEGEN (ANP) - Dit jaar hebben zo'n 600 mensen gegevens aangeleverd voor de jaarlijkse landelijke kikkerdriltelling. "Er telden zo'n 300 mensen in hun eigen tuin en zo'n 300 in natuurgebieden", zegt een woordvoerder van kennisorganisatie RAVON. "Vorig jaar telden er 400 mensen in hun tuin en natuurgebieden samen."

In totaal zijn er zo'n 10.000 eiklompen geteld, wat betekent dat er zo'n 20.000 kikkers in de tuinen en natuurgebieden dichtbij steden zitten. "Dit is natuurlijk een steekproef, dus als je alles in Nederland zou tellen kom je waarschijnlijk op ongeveer 100.000 eiklompen uit. Dat laat zien dat het goed gaat met de kikkers. De tellingen zijn voornamelijk in tuinen dichtbij steden gedaan."

De afgelopen twee weken konden mensen meedoen met de telling. "We zijn blij met elke waarneming, dan kunnen wij weer meer kennis vergaren. De telling wordt steeds bekender en komt nu in een goede tijd omdat iedereen thuiszit."

Meer uit Binnenland

Gemeenteraad Utrecht wil Dijksma zes jaar langer als burgemeester

UTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.

1 uur geleden
Organisaties: actie nodig om noodpakketten voor mensen in armoede

ROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.

4 uur geleden
UWV: 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten gezocht

AMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.

5 uur geleden
Winterweer zorgt voor drukkere ochtendspits

DEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.

6 uur geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in hele land behalve Zeeland

DE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.

7 uur geleden
CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

13 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

13 uur geleden