Meer mensen dit jaar te laat met belastingaangifte
DEN HAAG (ANP) - Dit jaar hebben 232.000 mensen geen belastingaangifte gedaan, terwijl ze dit wel moesten doen. Dat zijn er aanzienlijk meer dan in 2023, toen 197.000 mensen te laat waren. Dit bevestigt de Belastingdienst na berichtgeving van NU.nl.
Van een "absolute" stijging is volgens een woordvoerder van de fiscus geen sprake, want er werden dit jaar 400.000 mensen meer uitgenodigd om aangifte te doen. Dit jaar vroeg een recordaantal mensen van bijna 2,9 miljoen uitstel aan. Zij hoeven pas voor 1 september hun aangifte in te sturen.
Een recordaantal van 10,3 miljoen mensen deed dit jaar op tijd belastingaangifte. De Belastingdienst probeert mensen die te laat zijn met hun aangifte, met telefoontjes en sms'jes alsnog zo ver te krijgen. Wie vaker heeft verzuimd, krijgt een kaart in de brievenbus.
Op 9 augustus wordt de laatste aanmaning verstuurd, waarna binnen tien werkdagen de aangifte moet worden gedaan. Als de aangifte op 23 augustus nog niet binnen is, volgt een verzuimboete van 385 euro. Als de aangifte daarna nog langer uitblijft kunnen de boetes fors oplopen.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Het plan om vergunningen voor twee fabrieken op het terrein van Tata Steel Nederland bij IJmuiden in te trekken, zorgt voor onzekerheid over het voortbestaan van de staalfabrikant. Dat schrijven accountants van PwC in het jaarverslag van de Nederlandse tak van Tata Steel.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ondernemingskamer heeft op juridisch juiste gronden gehandeld toen deze in oktober vorig jaar ingreep bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Dat stelt de advocaat-generaal in een advies aan de Hoge Raad. De Hoge Raad buigt zich over klachten van onder meer de Chinese topman die werd geschorst door de ondernemingskamer. De advocaat-generaal adviseert om het cassatieberoep van de Chinees te verwerpen.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) hoeft voorlopig niet mee te betalen aan de compensatie voor in waarde gedaalde woningen in het aardbevingsgebied in Groningen die nog niet zijn verkocht. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bracht voor die compensatie uit 2020 en 2021 het jaar daarna ongeveer een half miljard euro in rekening bij NAM, maar dat was volgens de rechtbank in Groningen onterecht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) spreekt TOTO Online aan op het gebruik van rolmodellen om mensen aan te zetten tot gokken. Online kansspelaanbieders mogen geen gebruikmaken van BN'ers, influencers of in dit geval (oud-)profvoetballers. Deze regels zijn bedoeld om kwetsbare doelgroepen, zoals jongeren en risico- en probleemspelers, te beschermen tegen de aantrekkingskracht van kansspelreclame.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De economische groei van Nederland valt dit jaar terug van een eerder verwachte 1,2 procent naar 0,8 procent. Dat komt volgens De Nederlandsche Bank (DNB) door de haperende wereldhandel als gevolg van de Iranoorlog. Ook de prijzen gaan harder omhoog dan eerder gedacht, onder aanvoering van duurdere olie. Maar de gevolgen voor Nederland zijn vooralsnog minder groot dan tijdens de energiecrisis van 2022.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse begrotingstekort komt dit jaar uit boven de norm vanuit de Europese Unie van 3 procent, verwacht De Nederlandsche Bank (DNB). Dat zou voor het eerst zijn sinds coronajaar 2020 en pas voor de tweede keer sinds 2012. Het begrotingstekort is groter dan eerder gedacht door de afnemende economische groei als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS kijkt samen met Deutsche Bahn of een nieuwe treindienst tussen Nederland en Duitsland mogelijk is. De spoorvervoerder wil vanaf 2028 tussen Amsterdam en het Rhein-Ruhrgebied een nieuwe passagiersdienst aanbieden.
4 uur geleden