Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer mensen dan verwacht bij demonstratie voor Afghanistan

Meer mensen dan verwacht bij demonstratie voor Afghanistan

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie in Amsterdam om aandacht te vragen voor de onveilige situatie in Afghanistan is zaterdag door veel meer mensen bijgewoond dan de organisatie vooraf had ingeschat. "We hadden 1500 mensen verwacht, maar ik hoorde dat er zeker 4000 à 5000 mensen waren", zegt organisator Nadjla Akbari.

De manifestatie met de slogan 'Elke Afghaan recht op een veilig bestaan' werd georganiseerd door Azadi, een beweging van jonge Afghaanse Nederlanders, en maakt deel uit van de internationale protestbeweging 'Stop Killing Afghans Now'. Verschillende sprekers, allemaal Afghaans of met een Afghaanse achtergrond, deelden hun zorgen over de situatie in het land waar de Taliban aan de macht zijn.

Met hun aanwezigheid op de Dam demonstreerden de mensen tegen "de jarenlange bloedige aanslagen en huidige gruweldaden van de Taliban, de nalatigheid en wandaden van alle internationale partijen in Afghanistan en het gebrek aan mensenrechten voor Afghaanse vluchtelingen binnen en buiten de grenzen van Europa", zo beschrijft de organisatie de inzet.

Protestmars

In vijftien grote Europese en Amerikaanse steden werd zaterdag gedemonstreerd. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om Afghanistan als onveilig land te verklaren, zodat Afghanen recht krijgen op bescherming en asiel.

Aansluitend aan het programma op de Dam werd een protestmars gelopen naar het Museumplein. Door het hoge aantal aanwezigen kwamen de demonstranten daar twee uur later dan verwacht rond 19.00 uur aan. "Ondanks dat iedereen verdrietig was, was er een goede sfeer", blikt Akbari terug op de dag. Aan aanwezige politici, waaronder Sylvana Simons (Bij1), Laurens Dassen (VoltNederland) en Don Ceder (ChristenUnie), is een petitie aangeboden. Daarin wordt de overheid gevraagd verantwoordelijkheid te nemen en Afghaanse vluchtelingen veiligheid en asiel te verlenen. De petitie is zaterdagavond 18.000 keer ondertekend.

Meer uit Binnenland

Omgeving ontploffing Utrecht zeker tot 16.00 uur afgesloten

UTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.

4 minuten geleden
Veiligheidsregio vermoedt gas als oorzaak explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.

43 minuten geleden
Speurhonden vinden geen personen tijdens zoektocht Utrecht

UTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.

1 uur geleden
Aantal wolvenaanvallen op vee afgelopen jaar fors gestegen

DEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.

1 uur geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

6 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

7 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

9 uur geleden