Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer meldingen bij MORES na Volkskrantartikel over DWDD

Meer meldingen bij MORES na Volkskrantartikel over DWDD

DEN HAAG (ANP) - Meldpunt MORES heeft meer meldingen dan gebruikelijk binnengekregen naar aanleiding van het artikel over de werkomstandigheden bij De Wereld Draait Door (DWDD) dat de Volkskrant vrijdagavond heeft gepubliceerd. Dat laat Janke Dekker, voorzitter van meldpunt MORES, weten aan het ANP. "Dit soort berichtgeving triggert melders", aldus Dekker. De meldingen gaan niet allemaal specifiek over de werkcultuur bij DWDD.

Over het exacte aantal meldingen kan Dekker nog geen uitspraken doen. De meldingen worden eens per maand bij elkaar opgeteld. Dekker noemt het "een heel heftig onderwerp". "Wat mij betreft moeten we kijken waarom dit zo is gebeurd." Het valt Dekker op dat wel melding is gemaakt van het grensoverschrijdende gedrag bij DWDD, maar dat er niets is gedaan. "Dat is kwalijk. Er is kennelijk een bepaalde aanpak geweest waarbij melders niet zijn geholpen." Volgens Dekker wordt er, ook vanuit de politiek, al "heel hard gewerkt" om klachten in de toekomst beter af te kunnen handelen. "Mariëtte Hamer is er heel druk mee bezig. Er is het afgelopen jaar best veel gebeurd, ook best veel goede dingen. Maar dit is niet een probleem dat je in 24 uur hebt opgelost. We hebben te maken met een cultuur die al jaren zo bestaat. We moeten in plaats van een zwijgcultuur naar een aanspreekcultuur."

De Volkskrant publiceerde vrijdagavond een groot onderzoek naar de werkcultuur bij De Wereld Draait Door. Tientallen medewerkers deden hun verhaal en spraken onder meer van "extreme woede-uitbarstingen en publieke vernederingen" op de werkvloer. Presentator Matthijs van Nieuwkerk, jarenlang een van de meest toonaangevende en best verdienende presentatoren van de NPO, liet maandag aan het ANP weten dat hij zijn werk voorlopig neerlegt en stopt bij BNNVARA. De presentator is van mening niet meer met de omroep te kunnen werken gezien er "openlijk wordt getwijfeld aan mijn oprechtheid".

Meer uit Binnenland

Ook Huizen biedt excuses aan voor stiekem onderzoek naar moslims

HUIZEN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Huizen gaat ook excuses aanbieden voor een heimelijk onderzoek naar moskeegangers. Dat onderzoek schond de rechten van islamitische inwoners, en daarom heeft de gemeente een boete van 25.000 euro gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens.

16 minuten geleden
PostNL hervat bezorging in Noord-Nederland

DEN HAAG (ANP) - PostNL hervat donderdag de bezorging van post en pakketten in het noorden van het land. Woensdag besloot het bedrijf de bezorging daar nog te staken door de gladheid op de weg, maar nu denkt PostNL dat bezorgen weer veilig kan.

28 minuten geleden
Tien gemeenten krijgen privacyboete om onderzoeken naar moslims

DEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten hebben een privacyboete gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat ze in het geheim onderzoek hebben gedaan naar islamitische inwoners. Het gaat om Eindhoven, Tilburg, Zoetermeer, Delft, Ede, Haarlemmermeer, Hilversum, Veenendaal, Huizen en Gooise Meren. Ze moeten allemaal 25.000 euro betalen, bij elkaar dus 250.000 euro.

2 uur geleden
Burgemeester Mark Boumans volgt Halsema op als beste bestuurder

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem is gekozen tot de beste lokale bestuurder van 2025. Bestuurders en politici die hem nomineerden, omschreven hem als "communicatief sterk en daadkrachtig", meldt vakblad Binnenlands Bestuur dat de verkiezing voor de zeventiende keer organiseerde.

11 uur geleden
NVWA over AD-onderzoek asbest in speelzand: kunnen niet optreden

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zegt niet te kunnen optreden "op basis van bevindingen van het AD" over asbest in speelzand voor kinderen, laat de toezichthouder woensdag weten. De krant meldde eerder woensdag dat meerdere soorten speelzand die in Nederland te koop waren, besmet zijn met "de kankerverwekkende vezels".

12 uur geleden
Leeuwtje van Rembrandt geveild voor 15 miljoen dollar

NEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).

13 uur geleden
Koningin Máxima begint opleiding tot reservist

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.

14 uur geleden