Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer luchtvaartpassagiers in 2023, maar minder dan voor corona

Meer luchtvaartpassagiers in 2023, maar minder dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - In 2023 reisden ruim 71 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf luchthavens in Nederland. Dat is ruim 16 procent meer dan in 2022, maar nog altijd minder dan voor de coronapandemie, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2019, het jaar voor de pandemie, bedroeg het aantal reizigers nog dik 81 miljoen.

In totaal waren er bijna 506.000 commerciële vluchten, 9 procent meer dan een jaar eerder. Ook de gemiddelde bezettingsgraad nam toe. In 2023 waren er op passagiersvluchten gemiddeld 79 van elke 100 vliegtuigstoelen bezet, tegenover 76 een jaar eerder. In 2019 waren dat er 81.

Ondanks de toename werd het niveau van voor corona nog niet bij alle vliegvelden bereikt. Schiphol verwerkte in 2023 bijna 442.000 vluchten en bijna 62 miljoen passagiers. Dit waren bijna 18 procent meer passagiers dan in 2022, maar zo'n 14 procent minder dan in 2019.

Rotterdam The Hague Airport en Eindhoven Airport waren de enige twee vliegvelden in Nederland die meer passagiers verwerkten dan in 2022 én in 2019. Met bijna 6,9 miljoen luchtvaartpassagiers blijft Eindhoven de tweede luchthaven voor personenvervoer in Nederland. Van en naar Rotterdam vlogen 2,2 miljoen mensen.

Meer dan de helft van de passagiers reisde binnen Europa, vooral naar Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Buiten Europa waren de Verenigde Staten het populairst. De populairste verbinding van en naar een Nederlandse luchthaven was opnieuw die tussen Nederland en Barcelona.

Het vrachtvervoer door de lucht nam met bijna 9 procent af tot 1,4 miljoen ton. Door de tijdelijke sluiting van Maastricht in het tweede kwartaal weken vrachtvervoerders in 2023 uit naar andere vliegvelden, waarbij vrijwel alle luchtvracht via Schiphol werd vervoerd.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

2 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

3 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

3 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

4 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

5 uur geleden
Alle pakketjes van buiten de EU worden 3 euro duurder

BRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.

7 uur geleden
Wennink: boodschap uit rapport is bij politieke partijen geland

DEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.

7 uur geleden