Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer luchtvaartpassagiers in 2023, maar minder dan voor corona

Meer luchtvaartpassagiers in 2023, maar minder dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - In 2023 reisden ruim 71 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf luchthavens in Nederland. Dat is ruim 16 procent meer dan in 2022, maar nog altijd minder dan voor de coronapandemie, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2019, het jaar voor de pandemie, bedroeg het aantal reizigers nog dik 81 miljoen.

In totaal waren er bijna 506.000 commerciële vluchten, 9 procent meer dan een jaar eerder. Ook de gemiddelde bezettingsgraad nam toe. In 2023 waren er op passagiersvluchten gemiddeld 79 van elke 100 vliegtuigstoelen bezet, tegenover 76 een jaar eerder. In 2019 waren dat er 81.

Ondanks de toename werd het niveau van voor corona nog niet bij alle vliegvelden bereikt. Schiphol verwerkte in 2023 bijna 442.000 vluchten en bijna 62 miljoen passagiers. Dit waren bijna 18 procent meer passagiers dan in 2022, maar zo'n 14 procent minder dan in 2019.

Rotterdam The Hague Airport en Eindhoven Airport waren de enige twee vliegvelden in Nederland die meer passagiers verwerkten dan in 2022 én in 2019. Met bijna 6,9 miljoen luchtvaartpassagiers blijft Eindhoven de tweede luchthaven voor personenvervoer in Nederland. Van en naar Rotterdam vlogen 2,2 miljoen mensen.

Meer dan de helft van de passagiers reisde binnen Europa, vooral naar Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Buiten Europa waren de Verenigde Staten het populairst. De populairste verbinding van en naar een Nederlandse luchthaven was opnieuw die tussen Nederland en Barcelona.

Het vrachtvervoer door de lucht nam met bijna 9 procent af tot 1,4 miljoen ton. Door de tijdelijke sluiting van Maastricht in het tweede kwartaal weken vrachtvervoerders in 2023 uit naar andere vliegvelden, waarbij vrijwel alle luchtvracht via Schiphol werd vervoerd.

Meer uit Financieel

Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

1 uur geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

2 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

3 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Economie VS ondanks Iranoorlog harder gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.

3 uur geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

3 uur geleden
Landbouworganisaties willen dat EU ingrijpt om kunstmestcrisis

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.

4 uur geleden