Meer loon personeel Swissport Cargo, ook voor onregelmatige uren
UTRECHT (ANP) - Werknemers van vrachtafhandelaar Swissport Cargo op Schiphol krijgen minimaal een tiende meer loon. Ook krijgen ze een hogere toeslag voor onregelmatige diensten. Dat zijn vakbond FNV en het bedrijf overeengekomen. Eerder deze maand dreigde de vakbond nog met stakingen om de looneisen kracht bij te zetten. De afspraken krijgen nu ook officieel de status van cao.
De loonsverhoging van 10 procent gaat met terugwerkende kracht vanaf begin dit jaar in. De eerder al toegekende loonstijging van 4,25 procent zit wel al in die stijging verwerkt. Vanaf 1 september krijgt iedereen er ook nog structureel 30 euro bruto bij per maand.
Behalve de hogere onregelmatigheidstoeslag zijn er ook afspraken gemaakt voor oudere werknemers. Die kunnen vanaf hun 60e verjaardag het aantal uren dat ze werken afbouwen zonder dat hun loon hard terugloopt. Ook hoeven ze geen nachtdiensten meer te draaien.
De FNV-leden onder de 266 werknemers van Swissport Cargo moeten nog wel stemmen over de afspraken. Stemmen ze in, dan wordt de cao aangenomen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag halverwege de dag plots omhooggegaan, terwijl de olieprijzen opeens een sterke daling lieten zien. Beleggers reageerden direct op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde op Truth Social dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran. Volgens Trump pauzeren de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Kort nadat dit nieuws naar buiten kwam, daalden de olieprijzen zo'n 10 procent.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De Griekse regering heeft extra maatregelen aangekondigd om de prijsstijgingen voor burgers en boeren door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Volgens de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis wordt hiervoor in totaal 300 miljoen euro uitgetrokken voor subsidies in de maanden april en mei.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.
4 uur geleden