Meer loon personeel Swissport Cargo, ook voor onregelmatige uren
UTRECHT (ANP) - Werknemers van vrachtafhandelaar Swissport Cargo op Schiphol krijgen minimaal een tiende meer loon. Ook krijgen ze een hogere toeslag voor onregelmatige diensten. Dat zijn vakbond FNV en het bedrijf overeengekomen. Eerder deze maand dreigde de vakbond nog met stakingen om de looneisen kracht bij te zetten. De afspraken krijgen nu ook officieel de status van cao.
De loonsverhoging van 10 procent gaat met terugwerkende kracht vanaf begin dit jaar in. De eerder al toegekende loonstijging van 4,25 procent zit wel al in die stijging verwerkt. Vanaf 1 september krijgt iedereen er ook nog structureel 30 euro bruto bij per maand.
Behalve de hogere onregelmatigheidstoeslag zijn er ook afspraken gemaakt voor oudere werknemers. Die kunnen vanaf hun 60e verjaardag het aantal uren dat ze werken afbouwen zonder dat hun loon hard terugloopt. Ook hoeven ze geen nachtdiensten meer te draaien.
De FNV-leden onder de 266 werknemers van Swissport Cargo moeten nog wel stemmen over de afspraken. Stemmen ze in, dan wordt de cao aangenomen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.
3 uur geleden