Meer loon personeel Swissport Cargo, ook voor onregelmatige uren
UTRECHT (ANP) - Werknemers van vrachtafhandelaar Swissport Cargo op Schiphol krijgen minimaal een tiende meer loon. Ook krijgen ze een hogere toeslag voor onregelmatige diensten. Dat zijn vakbond FNV en het bedrijf overeengekomen. Eerder deze maand dreigde de vakbond nog met stakingen om de looneisen kracht bij te zetten. De afspraken krijgen nu ook officieel de status van cao.
De loonsverhoging van 10 procent gaat met terugwerkende kracht vanaf begin dit jaar in. De eerder al toegekende loonstijging van 4,25 procent zit wel al in die stijging verwerkt. Vanaf 1 september krijgt iedereen er ook nog structureel 30 euro bruto bij per maand.
Behalve de hogere onregelmatigheidstoeslag zijn er ook afspraken gemaakt voor oudere werknemers. Die kunnen vanaf hun 60e verjaardag het aantal uren dat ze werken afbouwen zonder dat hun loon hard terugloopt. Ook hoeven ze geen nachtdiensten meer te draaien.
De FNV-leden onder de 266 werknemers van Swissport Cargo moeten nog wel stemmen over de afspraken. Stemmen ze in, dan wordt de cao aangenomen.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.
4 uur geleden